Filmy 14. FKA

Ludzie czynu

14 / 10 / 2023----------------------20:30
Ludzie czynu, reż. Paul Negoescu, 2022

Oameni de treabă/Men of Deeds
2022, 105 min.
Sekcja: Rumuński akapit
Kino A, Budynek Aktorski
film bez polskiej dystrybucji kinowej

Nagrody i selekcje: Tetova International Film Festival 2023 – Nagroda Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz oraz Najlepszy Aktor (Iulian Postelnicu)
Reżyseria: Paul Negoescu
Scenariusz: Oana Tudor, Radu Romaniuc
Producent: Anamaria Antoci
Obsada: Iulian Postelnicu, Anghel Damian, Vasile Muraru
Kraj: Rumunia, Bułgaria

Bierność miejscowego funkcjonariusza staje się coraz większym problemem, gdy w wiosce narasta napięcie w związku z serią gwałtownych wydarzeń. 

Ilie to policjant, który wiedzie spokojne, sielskie życie na wsi. Wszystko jednak się kończy, gdy decyzje niegdyś podjęte, mają swoje skutki. Przez większość życia mężczyzna przymykał oko na przestępstwa popełniane w okolicy. Gdy w końcu postanawia przełamać dotychczasowy stan rzeczy, musi stać się poszukiwaczem sprawiedliwości – kimś zupełnie innym niż dotychczas.

POKAZ STACJONARNY
Zobacz zwiastun: TUTAJ


W MEDIACH:

«Gdyby fraza „slow burner” miała swoją definicję na wikipedii, to jej ilustracją spokojnie mógłby być kadr z „Ludzi czynu”»
– Miłosz Stelmach, Filmweb, recenzja kapsułowa na portalu Filmweb.

«Niezwykle żartobliwa komedia, która stopniowo przechodzi w tragedię.»
– Guy Lodge, Variety, czytaj recenzję tutaj.

Paul Negoescu. Reżyser i scenarzysta rumuński urodził się w 1984 roku w Bukareszcie. Studiował reżyserię filmową w Państwowej Szkole Filmowej. Jego filmy krótkometrażowe były pokazane i nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Cannes, Berlinie, Karlowych Warach, Slamdance czy Rotterdamie. Jego pierwszy film fabularny, „A Month in Thailand”, miał premierę na festiwalu w Wenecji w 2012 roku. Jego drugi film fabularny „Two Lottery Tickets” stał się jednym z najbardziej kasowych rumuńskich filmów. „Ludzie czynu” to jego czwarty pełnometrażowy film fabularny.

TAGI: dramat, kryminał, moralność

Sekcja „Rumuński akapit” jest realizowana we współpracy z Rumuńskim Instytutem Kultury.


Newsletter
Polub nas
Partnerzy