Filmy 14. FKA

Johnny

14 / 10 / 2022----------------------17:00

FPFF w Gdyni 2022 – Nagroda Publiczności, Nagroda za główną rolę męską (Piotr Trojan)

Reż.: Daniel Jaroszek, 2022
Czas trwania:
119 min.
Scenariusz: Maciej Kraszewski
Produkcja: Polska
Zdjęcia: Michał Dąbal
Obsada: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Beata Zygarlicka, Grażyna Bułka, Maria Pakulnis, Joachim Lamża, Marta Stalmierska, Jakub Nosiadek, Anna Dymna, Witold Dębicki, Magdalena Czerwińska, Michał Kaleta, Jerzy Owsiak

„Johnny” to debiut Daniela Jaroszka, a zarazem jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji tego roku. Biograficzny film, który chwyta za serce i zarazem rozśmiesza do łez. Inspirująca opowieść o zwyciężaniu zła dobrem – taktyce stosowanej przez legendarnego ks. Jana Kaczkowskiego, głównego bohatera, w którego wcielił się Dawid Ogrodnik. Tytułowego Johnny’ego poznajemy z perspektywy jego podopiecznego – Patryka (Piotr Trojan). Rodząca się między duchownym a młodym przestępcą przyjaźń odsłania to, co jest istotą w relacji z drugim człowiekiem. Nieszablonowa i pełna zwrotów akcji historia przeplata mistycyzm z wulgarnością, kruchość z agresją oraz ból z humorem. 

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ


W MEDIACH

«Ten film może dać siłę wielu osobom i zmusić do przemyśleń» – Anna Dymna, przeczytaj wypowiedź.

«Film Johnny to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim – opowiada o projekcie reżyser, Daniel Jaroszek.» Jarosław Gośliński, Zwrotnik raka,przeczytaj recenzję.

DANIEL JAROSZEK

Fotograf i reżyser urodzony w 1989 roku. W pracy zawodowej zajmuje się głównie reklamą. Jako pierwszy fotograf zdobył koronę w uznanym w branży reklamowej konkursie KTR – jego prace zostały wyróżnione złotem, srebrem i brązem. Tworzy również teledyski – wyreżyserował m.in. teledysk do utworu Dawida Podsiadło – Trofea, który zdobył dwie nagrody na 27. Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2019; BUBBLETEA w wykonaniu Quebonafide i Darii Zawiałow. Jego fotografie charakteryzują się nieoczywistą kompozycją, połamanymi sylwetkami.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy