Filmy 14. FKA

Falcon Lake

14 / 10 / 2023----------------------21:00
Falcon Lake, reż. Charlotte Le Bon, 2022

Falcon Lake
2022, 100 min.
Sekcja: Premierowe odkrycia
Kino Szkoły Filmowej
pokaz przedpremierowy

Nagrody i selekcje: Cezar 2023 – Nominacja za najlepszy debiut filmowy; MFF w Chicago – Złoty Hugo; MFF w Bukareszcie – Grand Prix
Reżyseria: Charlotte Le Bon
Scenariusz: Charlotte Le Bon, François Choquet
Producent: Jean-Luc Ormières, David Gauquié, Sylvain Corbeil, Nancy Grant, Jalil Lespert
Obsada: Sara Montpetit, Joseph Engel, Monia Chokri, Arthur Igual. Karine Gonthier-Hyndman
Kraj: Francja, Kanada

Ujmująca inicjacyjna opowieść o pierwszej miłości, przyjaźni i… duchach.

Bastien i Chloé spędzają letnie wakacje nad jeziorem. Szesnastoletnia dziewczyna staje się dla młodszego chłopca kimś w rodzaju życiowej przewodniczki. Zabiera go na imprezy, przedstawia swoim znajomym, sprawiając tym samym, że nieśmiały z początku Bastien powoli się otwiera. Napięcie, jakie daje się wyczuć między bohaterami, podszyte jest z jednej strony ciekawością, zwłaszcza gdy Chloé opowiada przesiąknięte grozą historie, z drugiej – erotyczną fascynacją.

Oparty na graficznej powieści autorstwa Bastien Vivès reżyserski debiut cenionej aktorki Charlotte Le Bon to ujmująca opowieść o tym momencie w życiu, kiedy wszystko czuje się mocniej i intensywniej. Nakręcony na taśmie 16 milimetrów film stanowi piękny, zabawny, ale i nieco melancholijny hołd dla pierwszej miłości.

POKAZ STACJONARNY
Zobacz zwiastun: TUTAJ


W MEDIACH:

«Aktorzy są tak naturalni i niby niewinni, że niekiedy to wprawia w dyskomfort. Ale dzięki temu przekaz filmu jest uniwersalny, wszyscy byliśmy kiedyś na pierwszej imprezie, ćwiczyliśmy taneczne ruchy przed lustrem.»
– Marta Cipińska, OFF Camera, czytaj recenzję tutaj.

Charlotte Le Bon. Urodzona w Montrealu w 1986 roku córka pary aktorów: Brigitte Paquette i Richarda Le Bon. Pomimo aktorskiego zaplecza w wieku 16 lat postanowiła zająć się modelingiem. Trzy lata później opuściła Kanadę i zamieszkała w Tokio a następnie w Nowym Jorku, żeby ostatecznie osiąść w Paryżu. Jej pierwszą rolą była postać Ophélii w komedii „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”. Przełom nastąpił dwa lata później, kiedy zagrała w filmie „Yves Saint Laurent” (reż. Jalil Lespert), dzięki któremu dostała nominację do Cezara dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej. Znana również z: „The Walk. Sięgając chmur”, „Podróży na sto stóp” czy „Przyrzeczenia”. „Falcon Lake” jest debiutem reżyserskim Le Bon.

TAGI: coming-of-age, wakacje, romans, horror
#Uwolnij umysł


Newsletter
Polub nas
Partnerzy