Filmy 14. FKA

Delegacja

13 / 10 / 2023----------------------17:15
Delegation, reż. Asaf Saban, 2022

Ha’Mishlahat/ Delegation
2023, 95 min.
Sekcja: EC1 / Łódź Film Commission
Miejsce: Kino Szkoły Filmowej

pokaz przedpremierowy
po pokazie spotkanie z twórczyniami – producentką Agnieszką Dziedzic i scenografką Ewą Mroczkowską, prowadząca – Beata Kwiatkowska

Nagrody i selekcje: OFF Camera, Krakowska Nagroda Filmowa Andrzeja Wajdy – Udział w konkursie głównym; Berlinale 2023 Nominacja – Nagroda Jury Młodych Generacji 14plus – Najlepszy film pełnometrażowy
Reżyseria: Asaf Saban
Scenariusz: Asaf Saban
Producent: Yoav Roeh, Agnieszka Dziedzic, Roshanak Behesht Nedjad, Aurit Zamir
Obsada: Yoav Bavly, Neomi Harari, Leib Lev Levin, Ezra Dagan, Alma Dishy, Karolina Bruchnicka, Lech Dyblik, Pascal Fischer
Kraj: Izrael, Polska, Niemcy

Szkolna wycieczka w obozach koncentracyjnych skłania trzech młodych Izraelczyków do rozważań na temat tożsamości i dziedzictwa. 

Troje przyjaciół wraz ze swoją klasą oraz ocalałym z Holocaustu dziadkiem jednego z młodych udają się w podróż z Izraela do Polski. Jej głównym celem jest to, by oddać hołd poległym przodkom i lepiej poznać swoje dziedzictwo. Wizyty w obozach koncentracyjnych czy miejscach pamięci wywołują u młodych ludzi ogromne emocje. Ich upust dają każdego wieczora, kiedy rozmawiają o przeżytych właśnie doświadczeniach, zastanawiając się, jaki wpływ mogą one mieć na ich życie.

Tożsamość, dziedzictwo, zrozumienie historii – to tematy, które w swoim fabularnym debiucie Asaf Saban w interesujący sposób konfrontuje z poetyką coming-of-age.

POKAZ STACJONARNY
Zobacz zwiastun: TUTAJ


W MEDIACH:

«To z pewnością ważny film w izraelskiej debacie o podróżach do Polski, pokazujący, że nie zawsze i nie tylko chodzi o wzmacnianie świadomości narodowej. To jednak także portret współczesnej młodzieży i próby jej zrozumienia.»
– Kinga Majchrzak, OFF Camera, czytaj recenzję tutaj.

«Ciężar emocjonalny jest odpowiednio rozłożony: trudne sceny są równoważone przez nastoletnią lekkoduszność.»
– Justyna Miś, Interia, czytaj recenzję tutaj.

Asaf Saban. Reżyser i scenarzysta urodzony w Izraelu w 1979 roku. Uzyskał dyplom na Beit Berl College. Pięciokrotny stypendysta America-Israel Cultural Foundation za wyjątkowe osiągnięcia w trakcie studiów. „Delegation” to jego drugi film pełnometrażowy. Mieszka i tworzy w Tel Awiwie.

TAGI: dorastanie, historia, podróż, coming of age


Goście spotkania:

Newsletter
Polub nas
Partnerzy