Filmy 14. FKA

Błazny

15 / 10 / 2023----------------------12:15
Błazny, reż. Gabriela Muskała, 2023

Błazny
2023, 84 min.
Sekcja: EC1 / Łódź Film Commision
Szkoła Filmowa, Sala Z2
pokaz przedpremierowy
po pokazie spotkanie z twórcami – aktorami Jan Łuć, Szymon Kukla, Justyna Litwic, Magda Dwurzyńska i producentkami Ewą Hoffmann i Agatą Golańską, prowadzenie Marcin Radomski
w części online spotkanie z reżyserką (Akcja Edukacja), patrz harmonogram

Reżyseria: Gabriela Muskała
Scenariusz: Gabriela Muskała
Producent: Agata Golańska, Ewa Hoffmann, Aleksandra Dziura
Obsada:  Sebastian Dela, Jan Łuć, Justyna Litwic, Magdalena Dwurzyńska, Szymon Kukla, Jakub Dąbrowski, Karolina Kostoń, Oskar Hamerski, Krystyna Janda, Jan Englert, Robert Więckiewicz
Kraj: Polska

Autotematyczny portret zbiorowy studentów Wydziału Aktorskiego, którzy przygotowują swoją dyplomową sztukę. 

Gdy na roku niesie się wieść, że do Szkoły Filmowej przyjedzie słynny reżyser, który będzie czuwać nad dyplomem aktorskim, studenci dobierają się w pary i przygotowują do ról, od których mogą zależeć ich studia i późniejsze kariery. W miarę przygotowywania się do występu, zaglądają w głąb siebie, badają nawzajem swoje granice i odkrywają jasne i ciemne strony aktorstwa, a także paradoksy związane z tym fachem.

POKAZ STACJONARNY
Zobacz zwiastun: TUTAJ


W MEDIACH:

«Kiedy Mariusz Grzegorzek, ówczesny rektor Szkoły Filmowej, zaproponował mi napisanie scenariusza i wyreżyserowanie filmu będącego dyplomem aktorskim, bardzo się ucieszyłam, ale też zmartwiłam, bo wiedziałam, że nie będę miała na to czasu. Zgodziłam się jednak pod jednym warunkiem – poprosiłam o cały rok na przeprowadzenie ze studentami improwizacji, a scenariusz powstanie na ich podstawie.»
– Gabriela Muskała w rozmowie z Martą Byczkowską-Nowak, Wprost, czytaj tekst tutaj.

Gabriela Muskała. Aktorka, dramatopisarka, scenarzystka. Absolwentka i wykładowczyni łódzkiej PWSFTviT. Od 2019 związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Gościnnie gra też w warszawskich Och Teatrze i Teatrze Garnizon Sztuki. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m. In. czterech teatralnych Złotych Masek, filmowego Orła oraz głównej nagrody na FPFF w Gdyni. Uznanie środowiska filmowego i zainteresowanie widzów przyniosły jej m.in. role w filmach: „Fuga” w reż. A. Smoczyńskiej (Muskała jest też autorką scenariusza), „7 uczuć” w reż. M. Koterskiego, czy „Moje córki krowy” w reż. K. Dębskiej. Jest autorką 5 sztuk, napisanych wspólnie z siostrą Moniką Muskałą pod pseudonimem Amanita Muskaria. „Błazny” to jej drugi scenariusz i filmowy debiut reżyserski.

TAGI: dyplom aktorski, PWSFTviT, coming-of-age, aktorstwo


Goście spotkania:

Newsletter
Polub nas
Partnerzy