Filmy 14. FKA

Aftersun

14 / 10 / 2023----------------------17:45
Aftersun, reż. Charlotte Wells, 2022

Aftersun/Aftersun
2022, 98 min.
Sekcja: A24
Kino A, Budynek Aktorski

Nagrody i selekcje: MFF w Cannes 2022 – French Touch Prize przyznana przez krytyków; BAFTA – Najlepszy debiutujący brytyjski reżyser, scenarzysta lub producent – Charlotte Wells; Oscar – Nominacja do nagrody Najlepszy aktor pierwszoplanowy – Paul Mescal
Reżyseria: Charlotte Wells
Scenariusz: Charlotte Wells
Producent: Mark Ceryak, Amy Jackson, Barry Jenkins, Adele Romanski
Obsada: Paul Mescal, Frankie Corio
Kraj: Wielka Brytania, USA

Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji próbują odbudować bliską relację. 

Osobista opowieść o wycieczce ojca i jego nastoletniej córki na wakacje do Turcji to jakby karta z pamiętnika reżyserki. To jeden z najpiękniejszych portretów rodzicielstwa we współczesnym kinie. Wells tworzy swój film z impresji i ulotnych emocji, opowiadając o budowaniu relacji ojca z córką, dojrzewaniu i zmaganiu się z chorobą. 

Nominowany do Oscara za swoją zachwycająca rolę Paul Mescal w fenomenalnym duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio, którą okrzyknięto odkryciem roku.

POKAZ STACJONARNY
Zobacz zwiastun: TUTAJ


W MEDIACH:

«Paul Mescal i młodziutka Francesca Corio zdają się nie grać, ich aktorstwo to przykład nienachalnego, pozbawionego jednej fałszywej nuty ekranowego bycia przed kamerą.»
– Jakub Popielecki, Filmweb, czytaj recenzję tutaj.

«Oglądanie ich wspólnych momentów radości na ekranie naprawdę chwyta za serce, a młoda aktorka jest prawdziwym wulkanem energii, uzupełniającym bardziej stonowaną rolę Mescala.»
– Wiktor Małolepszy, Filmawka, czytaj recenzję tutaj.

Charlotte Wells. Szkocka reżyserka mieszkająca w Nowym Jorku. Napisała i wyreżyserowała trzy filmy krótkometrażowe jako studentka programu MBA/MFA na Uniwersytecie Nowojorskim. Znalazła się w zestawieniu 25 nowych twarzy kina niezależnego przygotowywanym przez „Filmmaker Magazine”. Była stypendystką programu Directors Labs w Sundance Institute w 2020 roku. Aftersun to jej pełnometrażowy debiut.

TAGI: coming of age, wakacje, relacje rodzinne, dzieciństwo
TRIGGER WARNINGS: migające światła


Newsletter
Polub nas
Partnerzy