ŁpW 2025: Na horyzoncie tylko dobre młode kino!

To już 18. edycja Przeglądu ŁODZIĄ PO WIŚLE. Po raz kolejny Partnerem ŁpW jest Festiwal Kamera Akcja. 28 i 29 marca w warszawskim kinie ILUZJON zobaczysz najlepsze filmy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi.

Przed każdą kolejną edycją ŁODZIĄ PO WIŚLE w naszej Szkole mierzymy się z podsumowaniami minionego roku, analizami i dyskusjami. Warszawskiej publiczności, przedstawicielom filmowego świata, mediów i zaproszonym gościom chcemy pokazać to, co na Targowej najbardziej wartościowe; to, co uznane głosami jurorów polskich i międzynarodowych festiwali i to, co ze względu na temat, formę czy niezwykły autorski charakter pokazać po prostu bardzo chcemy” – podkreślają organizatorzy.

Na ekranie kina ILUZJON zostaną zaprezentowane w tym roku 24 filmy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Będą to etiudy fabularne, dokumentalne i animowane, wszystkie powstały w 2024 roku. Bądźcie gotowi na 400 minut dobrego młodego kina!

Waszej uwadze szczególnie polecamy m.in. COMME DE COWBOYS w reż. Julii Sadowskiej, nagrodzony „Złotym Lajkonikiem” Krakowskiego Festiwalu Filmowego, SERWIS w reż. Michała Edelmana, laureat Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego, DUCH w reż. Jakuba Gomółki, z premierą w konkursie Millennium Docs Against Gravity, FAUSTYNA w reż. Natalii Dutkiewicz, z programu festiwalu w Rotterdamie, ORCHID w reż. Tina Brendela, uhonorowany Złotą Kijanką EnergaCAMERIMAGE, czy animowane ROSÓŁ Z KACZKI w reż. Marii Dakszewicz i MOJA MAMA w reż. Agnieszki Popińskiej, mające już na koncie wiele festiwali polskich i zagranicznych.

Filmowy rejs po stolicy rozpoczniemy projekcją filmu TANIEC W NAROŻNIKU, w reż. Jana Bujnowskiego, doktoranta Szkoły Filmowej w Łodzi, który został wyprodukowany przez działające przy Szkole Studio Filmowe INDEKS. TANIEC W NAROŻNIKU miał światową premierę w prestiżowej sekcji Semaine de la Critique ostatniego MFF w Cannes, skąd wrócił z nagrodą RAIL D’OR. Otrzymał także nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy festiwalu Les Arcs oraz był prezentowany w konkursach międzynarodowych festiwali w Tiranie, Clermont-Ferrand i Poitiers. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu: reżyserem Janem Bujnowskim, autorem zdjęć Janem Groblińskim, montażystą Kosmą Kowalczykiem, kierowniczką produkcji Igą Malińską oraz producentem filmu Marcinem Malatyńskim. Spotkanie poprowadzi Bolesław Racięski, filmoznawca.

Poza oglądaniem będziemy także rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami i radzić w sprawach, które najbardziej nas interesują. Studentów, którzy są blisko rozpoczęcia kariery w filmowej branży zapraszamy na panel dyskusyjny „Praca w filmie – jak wystartować i utrzymać tempo?”, współtworzony przez Koło Młodych SFP oraz Sekcję Młodych KIPA. A tych, którzy dopiero planują studia w Szkole Filmowej w Łodzi zapraszamy na konsultacje ze studentami naszej Szkoły, reprezentantami wszystkich specjalności.

Mamy nadzieję, że 28 i 29 marca odwiedzicie nas w porcie ILUZJON, skąd na horyzoncie widać tylko dobre młode kino. 

Zapraszamy i do zobaczenia! 

Polecamy profil FB: facebook.com/lodziapowisle

Kontakt: lpw@filmschool.lodz.pl 

Dołącz do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/33WfbGb6i

ORGANIZATOR: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

PARTNER GŁÓWNY: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny FINA

PARTNERZY: Kino ILUZJON, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie WFDiF, Stowarzyszenie Filmowców Polskich SFP, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych KIPA, ATM Grupa, Black Photon, Editorium Postprodukcja, Studio Filmowe INDEKS, Filmpolski.pl, Festiwal KAMERA AKCJA

Grafika: KUKI Krzysztof Iwański, iwanski.co

21 / 03 / 2025
Newsletter
Polub nas
Partnerzy