Konkursy 2020

Ogłaszamy nabory do trzech konkursów podczas 11. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja!

Autor identyfikacji: Arek Jaworek

KONKURS KRYTYK PISZE
NABÓR ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY

Konkurs Krytyk Pisze, zorganizowany przy współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, jest bramą do kariery krytyka filmowego. Dziś uczestnicy i zwycięzcy poprzednich edycji publikują na wielu portalach oraz w prasie (Filmweb, KINO, FilmPro).

Krytyk Pisze o jedyny konkurs, w którym zgłoszone prace poddajemy osądom dwóch składów jurorskich.

Tegoroczne Jury Krytyków tworzą dwaj laureaci poprzednich edycji konkursu Mateusz Demski i Dawid Dróżdż, którzy współpracowali z Czasem Kultury, Przekrojem, czy Kulturą Liberalną oraz twórczyni bloga „Zwierz Popkultury” Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.

W Jury Twórczyń zasiadają aktywnie działający filmowcy. W tym roku prace uczestników oceni wielokrotnie nominowana i nagradzana reżyserka Anka Sasnal (m.in. “Z daleka widok jest piękny”, “Huba”), Maria Ornaf, której etiuda „Piołun” otrzymała wiele prestiżowych nagród oraz Daria Kopiec, reżyserka teatralna i twórczyni wielu nagradzanych animacji.

Swoją nagrodę w Konkursie Krytyk Pisze przyzna także redakcja miesięcznika KINO, a nagrodą będzie współpraca redakcyjna z tytułem.

Laureaci konkursu Krytyk Pisze będą mieli szansę podjąć współpracę z magazynem Film&TVKamera oraz Film.org.pl, otrzymają roczną subskrypcję platformy Kinoscope oraz dostęp do serwisu DAFilms i nagrody rzeczowe od sponsorów festiwalu.

Nabór zgłoszeń do konkursu otwarty w terminie od 27 lipca do 20 września 2020 r.

Konkurs odbywa się pod patronatem Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego

REGULAMIN KONKURSU KRYTYK PISZE

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Autor identyfikacji: Arek Jaworek

KONKURS KRYTYK MÓWI

W Konkursie Krytyk Mówi wyróżniani są najlepsi twórcy, którzy zaistnieli w ostatnim czasie w sieci, dzięki prowadzeniu vloga, podcastu czy zrealizowania wideoeseju o tematyce filmowej. Aktualnie są to szczególnie popularne formy krytyki filmowej posiadające znacznie większych zasięg niż recenzje publikowane w prasie.

Wszyscy, którzy zgłoszą swoich faworytów stają się poniekąd jurorami i jurorkami, co więcej biorą udział w losowaniu fantastycznych nagród. Będzie to ekspercka konsultacja z montażystą Karolem Kubiakiem, dostęp do zajęć online, pozwalających na rozwój umiejętności podcastera czy radiowca, w Pracowni Ekspresja, subskrypcja na międzynarodowej stronie Kinoscope oraz dostęp do serwisu z kinem dokumentalnym DAFilms.

W zeszłym roku najlepszą filmową audycją okazał się jeden z odcinków na kanale „Na Gałęzi” Marcina Łukańskiego.

Nabór zgłoszeń do konkursu otwarty w terminie od 27 lipca do 30 września 2020 r.
NABÓR ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY

Konkurs odbywa się pod patronatem Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego

REGULAMIN KONKURSU KRYTYK MÓWI

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Autor identyfikacji: Arek Jaworek

KONKURS ETIUD I ANIMACJI
NABÓR ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY

W tym roku Konkurs Etiud i Animacji Festiwalu Kamera Akcja po raz pierwszy otwiera się na produkcje z całego świata! „Szukamy najbardziej odważnych i nieuznających kompromisów twórców i twórczyń, którzy wyzwolą publiczność od przeciętności – zaszokują, rozbawią, poruszą, a przede wszystkim nie pozwolą zapomnieć doświadczenia obcowania z ich dziełami.” – tak cel zmiany wyjaśniał współorganizator FKA Przemysław Glajzner Pierwsza międzynarodowa edycja konkursu jest szczególna i przyciągnęła ogromne zainteresowanie wśród twórców. Spośród setek zgłoszeń organizatorzy wyselekcjonowano aż 24 filmy. Będzie mnóstwo czasu na oglądanie i ocenianie, a zwycięzca zgarnie mnóstwo nagród mi. in. współpracę z firmą Soundmaking oraz studiem Smakjam, dystrybucję filmu i promocję na platformie DAFilms, a także roczną subskrypcję międzynarodowej platformy z filmami artystycznymi Kinoscope i voucher na usługi reklamowe o wysokości 1000 zł w Drukarni Arsa.

Nabór zgłoszeń do konkursu otwarty w terminie od 1 sierpnia do 13 września 2020 r.

REGULAMIN KONKURSU (WERSJA POLSKA)

RULES & TERMS (ENGLISH VERSION)