Koło Naukowe Filmoznawców UŁ wspiera selekcję Authors Spotlight


Stałym elementem programu Festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Authors Spotlight prezentujący najważniejsze i najciekawsze krótkometrażowe produkcje ostatnich miesięcy.

Właśnie zakończyliśmy nabór do jego kolejnej odsłony i w ścisłej preselekcji znalazło się aż 222 tytułów z 41 krajów, m.in. z Polski, Hiszpanii, Francji, Grecji, Słowacji, Chin, Meksyku, Bułgarii, Australii, Filipin, Estonii czy Korei Południowej.

Od samego początku istnienia Festiwalu, w różnych działaniach od 15 lat możemy liczyć na wsparcie Uniwersytetu Łódzkiego. Tak jak w roku ubiegłym, Koło Naukowe Filmoznawców Uniwersytetu Łódzkiego wspomaga selekcję etiud i animacji nadesłanych na Międzynarodowy Konkurs Authors Spotlight. 

Pełną listę, 30 filmów konkursowych oraz zakwalifikowanych do Authors Spotlight Extra poznamy po 23 września.

Hanna Tkachova
Wiktor Szymurski

Hanna Tkachova. Absolwentka filmoznawstwa, studentka UŁ studiów II stopnia Media audiowizualne i kultura cyfrowa oraz członkini Koła Naukowego Filmoznawców Uniwersytetu Łódzkiego. Lubi kino eksperymentalne i filmy animowane. Interesuje się sztuką użytkową oraz antropologią mody.

Wiktor Szumurski. Absolwent łódzkiego filmoznawstwa, stały współpracownik Miesięcznika KINO. Kilkukrotny członek Jury na polskich festiwalach filmowych, w tym Ale Kino! i Off Camera. Laureat głównej nagrody Jury Krytyków oraz Jury Miesięcznika KINO w konkursie Krytyk Pisze na 15. FKA. W 2019 r. został laureatem konkursu Skrytykuj!, a w 2020 r. finalistą Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. W kręgu jego zainteresowań leżą przykłady filmowej transgresji, szaleństwa B-klasowego kina gatunkowego oraz dalekowschodnie slow cinema. Naukowo skupiony na sposobach ukazywania przemocy w kinie. Zajmuje się także tworzeniem muzyki eksperymentalnej i udźwiękawianiem filmów animowanych.

W ubiegłym roku, swoimi ocenami w selekcji wspierali nas: Adam Cybulski, Joanna Kosińska-Wajcht, Oliwia Nadarzycka.

Wyniki selekcji poznamy po 23 września, zaś laureatów Konkursu – 27 października podczas Zamknięcia Festiwalu. Wtedy też, swoją nagrodę wręczy Jury Koła Naukowego UŁ w składzie: Jakub Dulny, Karolina Majka, Antonina Noińska.

            


15. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 24 do 27.10.2024 w Łodzi oraz od 14 do 23.10.2024 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Głównymi partnerami festiwalu są Monopolis i Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”.

09 / 09 / 2024
Newsletter
Polub nas
Partnerzy