Klasyka kina wraca do łask

Aktualnie trudno odnaleźć i doświadczyć w dobrej jakości prawdziwie kultowych filmów sprzed dekad. Projekcje na taśmie 35 mm odbywają się tylko w nielicznych kinach studyjnych. Odpowiedzią na kinofilskie potrzeby mogą być serwisy streamingowe, takie jak oferujące swoje usługi w Polsce FlixClassic czy światowe Mubi.

Podczas Festiwalu Kamera Akcja zajrzymy za kulisy tego pierwszego. Jaka jest recepta na idealny program? Czy powinny znaleźć się w nim jedynie najbardziej cenione produkcje światowej kinematografii, czy może jednak warto udostępniać widowni wyjątkowe, mało znane, a czasami nawet tak złe, że aż dobre „dzieła” klasy B? Gdzie szukać filmów do dystrybucji w streamingu? Na te i inne pytania odpowiedzą Miłosz Stelmach – kurator programowy FlixClassic, filmoznawca, krytyk filmowy, redaktor naczelny czasopisma „Ekrany” oraz Małgorzata Markiewicz – ekspertka branży reklamowej, dyrektorka ds. marketingu FlixClassic, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Podczas Spotkania FlixClassic. Klasyka kina wraca do łask duet współtwórców platformy dla miłośników klasyki filmowej zdradzi, jak wygląda współpraca kuratora programowego z head of marketing, a także jak wielkim wyzwaniem jest promocja katalogu VOD składającego się z powszechnie mniej popularnych filmów w kontekście rywalizacji o widza z gigantami streamingu takimi jak Netflix czy HBO Max.

W prezencie od FlixClassic uczestnicy Festiwalu Kamera Akcja otrzymają bezpłatne kody, które umożliwią wypróbowanie oferty platformy i zanurzenie się w świat znakomitego kina klasycznego. 


Partnerem wydarzenia FlixClassic. Klasyka kina wraca do łask jest FlixClassic.


13. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 13-16 października 2022 roku: stacjonarnie w Łodzi oraz online na platformie Think Film (17-20.10.). Zadanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.

05 / 10 / 2022
Newsletter
Polub nas
Partnerzy