Jury Konkursu Krytyk Pisze podczas 14. FKA

14. Festiwal Kamera Akcja ogłasza składy jury Konkursu Krytyk Pisze! I tym razem postawiono na zróżnicowanych ekspertów w trzech osobnych składach jurorskich: zarówno krytyków i recenzentów, osoby na co dzień przebywające na planie, a także redaktorów miesięcznika „Kino”. Ogłoszenie zwycięzców Konkursu i wręczenie nagród podczas uroczystego Otwarcia Festiwalu – 12 października 2023 roku w Łodzi.

Wręczenie nagród laureatom Konkursu Krytyk Pisze podczas 13. FKA (fot. Mikołaj Zacharow)

Jury Krytyków Konkursu Krytyk Pisze

Jury Krytyków wręczy autorowi_ce Najlepszego Tekstu Krytycznego ufundowaną przez Uniwersytet Łódzki nagrodę #Uwolnij umysł w wysokości 1.000 PLN. W jego składzie znaleźć można krytyka filmowego, wszechstronny filmoznawca, a także konsultanta scenariuszowego – Michała Oleszczyka. Twórca podcastu „SpoilerMaster” dał się poznać jako czołowy popularyzator wiedzy filmowej. Kolejną członkinią jury jest osoba, która jak mało kto zna się na pisaniu o filmach i festiwalach. Teksty i relacje festiwalowe Marioli Wiktor ukazywały się w „Zwierciadle”, „Magazynie Filmowym”, „Film&TVKamera” czy „Kinie”. Sama również oceniała filmy na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Chicago, Salonikach, Oslo czy Reykjaviku. Ostatnią osobą tworzącą skład Jury Krytyków jest Julia Taczanowska – absolwentka filmoznawstwa, będąca szefową działu wideo portalu Filmweb. Można usłyszeć ją również w podcaście „Mam parę uwag”, który współprowadzi z  Jakubem Popieleckim.


Jury Twórców Konkursu Krytyk Pisze

Krytycy nie istnieją bez twórców, stąd też kluczowy punkt Konkursu Krytyk Pisze – Jury Twórców. Znajdą się w nim jednakowo producentka kreatywna w Aurum Film – Agnieszka Dziedzic, jej ostatnie filmy to „Tarapaty” (reż. Marta Karwowska) czy „Dlelegation” (reż. Asaf Saban). Obok niej reżyser oraz wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, a także twórca m.in. „Solaris Mon Amour” – Kuba Mikurda. Do tej dwójki dołączy Magdalena Malisz, współpracująca z Ewą Puszczyńską producentka z Extreme Emotions, która brała udział przy niezwykle uznanych produkcjach, takich jak „Aida” (reż. Jasmila Zbanic), „Zimna Wojna” (reż. Paweł Pawlikowski) czy ostatnio „Strefa Interesów” (reż. Johnatan Glazer). Laureaci wyłonieni przez ten skład otrzyma nagrodę o wysokości 1.000 PLN.


Jury Miesięcznika „Kino” Konkursu Krytyk Pisze

Jury Miesięcznika „Kino” osobę, która napisze najlepszą pracę konkursową czeka możliwość publikacji tekstu na łamach miesięcznika „Kino”. Legendarne już pismo od 57 lat przyciąga wielbicieli X muzy i dostarcza recenzji czy nowinek ze świata kina. Nazwiska osób wchodzących w skład tego jury zostaną ujawnione już niedługo.

Oprócz tego zwycięzcy mogą liczyć atrakcyjne nagrody m.in. roczna subskrypcja do serwisów DAFilms czy nagrody pieniężne. Ale to nie wszystko! Jak od wielu lat, laureaci Konkursu Krytyk Pisze wejdą w skład jury podczas Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.


14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Karnety w cenie od 99 zł w sprzedaży do 9 października 2023 r. Liczba karnetów jest ograniczona.

01 / 09 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy