14. FKA

THEODORE SELEKOS

„Wszystko zaczęło się, gdy w wieku 21 lat rzuciłem studia. Dostałem pracę w fabryce, aby zrekompensować sobie życie i szukałem czegoś, co mnie spełni. Po zapewnieniu sobie dochodu zapisałem się na kurs „Kręcenia filmów cyfrowych” w Instytucie SAE w Atenach. Jednak czułem, że to nie wystarczy, więc spróbowałem zaangażować się w kilka własnych projektów. Spotkałem wówczas ateński kolektyw (ATH KIDS) złożony z artystów z różnych środowisk i krajów pochodzenia, których łączy wspólna cecha – wszyscy urodziliśmy się w Atenach. Dzięki ATH KIDS udało mi się wyreżyserować różne oprawy wizualne (głównie teledyski), podkreślające dynamicznie rozwijającą się scenę muzyczną i artystyczną miasta.

Po osiągnięciu stabilnych dochodów i stabilnej klienteli zdałem sobie sprawę, że chcę angażować się w bardziej twórcze działania i wyrażać siebie poprzez ten proces. Dlatego zdecydowałem się zostać niezależnym reżyserem filmowym. W ostatnich miesiącach skupiam się na konkretnych projektach wpisujących się w moją wizję twórczą, a w wolnym czasie wzbogacam swoją wiedzę czytając, oglądając filmy i uczestnicząc w seminariach o tematyce filmowej.

W tym celu przez ostatnie lata ciężko pracowałam, aby wypracować swój osobisty styl i poznać więcej osób zajmujących się sztuką. Staram się tworzyć wizualne narracje pełne znaczenia i emocji, nie tylko po to, aby wywrzeć wrażenie, ale także promować produkty lub artystów o szczerych i wyjątkowych zainteresowaniach. Wreszcie najbardziej kreatywną i zainspirowaną osobą czuję się, ucząc się o ludziach i ich doświadczeniach. Wywołuje to nostalgię i zmusza mnie do dodawania znaczących szczegółów do obrazów, które tworzę.”

— Uczestnik Międzynarodowego Konkurs Authors Spotlight

Newsletter
Polub nas
Partnerzy