Elektryzujące dyskusje o przyszłości branży!

Masterclass ze scenarzystami z Hollywood i case study z laureatką Oscara. Do Łodzi przyjadą Jerzy Kromolowski i Mary Olson-Kromolowski, którzy pracowali m.in. z Seanem Pennem, Tommy Lee Jonesem czy Johnnym Deppem. Poznaj plan wydarzeń 14. edycji Festiwalu Kamera Akcja, która rusza za miesiąc (12-15 października – stacjonarnie, 16-19 października – online). Poczytaj o największych atrakcjach tej edycji.

Punktem kulminacyjnym każdej edycji Festiwalu Kamera Akcja są dyskusje na ciekawe tematy pomiędzy zaproszonymi ekspertami i widownią FKA. W tym roku hasłami przewodnimi są strajk, robota i zmiana. W pierwszej z nich – „Strajk” (13 października, piątek, o godz. 15:00) udział wezmą Krzysztof Rak – producent kreatywny („Rojst”, „Boże ciało”, „Minghun”) i scenarzysta („Bogowie”, „Sztuka kochania”, „Powrót”), Anna Wróblewska – dziennikarka i wykładowczyni specjalizująca się w production studies, Sylwia Szostak – krytyczka filmowa i badaczka branży filmowej. Rozmowa dotyczyć będzie tantiem od platform streamingowych i wciąż trwającego globalnego strajku scenarzystów. Tematem dyskusji „Zmiana” (14 października, sobota, 15:00) będzie ewolucja technologiczna jej skutki dla branży filmowej. Przed publicznością zasiądą Małgorzata Steciak – krytyczka filmowa i project managerka doświadczeń VR/AR, Karina Kleszczewska – autorka zdjęć (m.in. seriali „Żywioły Saszy. Ogień”, „Powrót”) oraz Jacek Nagłowski – reżyser, producent i badacz AI. Temat ostatniej dyskusji pod hasłem „Robota” (15 października, niedziela, godz. 15:00) – rozumianej jako trud pracy w branży bądź wyzwanie, przed którym stoją twórcy – zostanie powierzony krytykom filmowym: Joannie Najbor i Igorowi Kierkoszowi, a także reżyserom: Nataszy Parzymies i Dawidowi Nickelowi.


Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Karnety w cenie od 99 zł w sprzedaży do 9 października 2023 r. Liczba karnetów jest ograniczona.

13 / 09 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy