UniWersum

W czwartek, 13 października Uniwersytet Łódzki wraz z Festiwalem Kamera Akcja zaprasza na UniWersum – dzień z wiedzą w pigułce w postaci power speechy i tajników na temat branży filmowej. Co musisz wiedzieć, żeby działać w branży filmowej i skąd czerpać tę wiedzę? Jak zrobić film dokumentalny, nie naruszając praw osób filmowanych? Jakie obowiązki i prawa ma reżyser, a jakie kierownik produkcji? Co stoi za sukcesem umiejętnego zarządzania zespołami twórczymi? Czy i w jaki sposób wiedza HR’owa ma wpływ na działania producenta kreatywnego? Czym jest influencer marketing i jak wykorzystać tą formę promocji w praktyce? Jaka jest różnica między YouTubem, Instagramem, a TikTokiem w promocji? UniWersum, czyli Dzień z Uniwersytetem Łódzkim, mecenasem wspierającym FKA już od 13 lat, to nie tylko lekcje o tym, jak myśleć krytycznie o filmie, ale przede wszystkim zaproszenie do rozpoczęcia kariery w świecie filmu.


Doradztwo zawodowe odkładamy do lamusa

UniWersum to wydarzenie, którego jeszcze do tej pory nie było. Odważ się postawić pierwsze kroki w kierunku pracy w branży filmowej i weź pod lupę techniki działania w tym świecie. Możesz być pewny_a, że eksperci poszerzą postrzeganie przez ciebie przemysłu audiowizualnego o inne perspektywy, ale nie zachwieją twojego indywidualizmu i swobody w działaniu. Spotkania w ramach Dnia z Uniwersytetem Łódzkim to ożywcza forma aktywnego uczenia się skrojona na miarę 13. edycji Kamery Akcji. Wszystko po to, żebyś wyciągnął / wyciągnęła z nich maksimum korzyści. 

W programie inspirujące warsztaty analizy filmu „Wytwórnia znaczeń” z Dianą Dąbrowską (13 października, czwartek, godz. 11:00), laureatką Nagrody PISF w kategorii Krytyka filmowa oraz prowadzącą Accademię Filmu Włoskiego. W trakcie spotkania filmoznawczyni przeanalizuje wiele kultowych tytułów i wskaże, jak ważnym elementem warsztatu krytyka jest umiejętność zagłębiania się w szczegóły. Rozłożycie na czynniki pierwsze wszystkie aspekty dzieła filmowego i rozbudzicie w sobie kreatywne myślenie, co pozwoli wyzwolić krytyczne i indywidualne spojrzenie na kinematografię.

Równolegle dla tych, którzy chcą zapoznać się z najlepszymi animacjami ze świata filmu organizatorzy przygotowali blok filmów z Międzynarodowego Konkursu Authors Spotlight (13 października, czwartek, godz. 11:00).


Nie mogą was także ominąć powerspeeche, czyli wiedza w pigułce o branży audiowizualnej – pełne przydatnych informacji, dynamiczne i zapadające w pamięć wystąpienia zaproszonych gości. Wśród profesjonalistów Krzysztof Kurosz – sędzia i wykładowca akademicki – przyjrzy się zagadnieniu wykorzystywania wizerunku nie tylko w filmach dokumentalnych, ale także produkcjach amatorskich umieszczanych na YouTube. Gdzie rysuje się granica pomiędzy życiem a fikcją? Kiedy osoba występująca w dokumencie staje się aktorem? Krzysztof Kurosz zagłębi się w zagadnienia, które są interesujące zarówno od strony prawnej, jak i praktycznej. Lena Grzesiak – podczas wystąpienia Stworzyć dobry zespół to sztuka. O współczesnych trendach w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Badania na temat kompetencji, jakich będziemy potrzebowali w przyszłości, wskazują od lat, że jedną z nich będzie umiejętność pracy w zespole. Nie jest to zaskakujące zważywszy, że w ciągu naszego życia jesteśmy członkami różnych zespołów: w życiu prywatnym, w szkole, czy w pracy. Podczas spotkania zastanowimy się, dlaczego jedne zespoły są zgrane i osiągają świetne wyniki, a drugie są dotknięte dysfunkcjami np. kapitanozą? Głównym celem spotkania będzie zachęcenie uczestników do doskonalenia umiejętności pracy w zespole, bo sukces zespołowy może być równie satysfakcjonujący jak indywidualny. Sesję pełną power speechy zakończy Kinga Stopczyńska, ekspertka związana z PR i marketingiem, która zdradzi, jak powinien wyglądać współcześnie influencer marketing. Media społecznościowe w dzisiejszych czasach zdobyły serca internautów i zawładnęły ich wolnym czasem. Internetowi twórcy z czasem zdobyli status gwiazd, wywierając na osoby w każdym wieku niebagatelny wpływ. Dzięki tej rozmowie przekonacie się, że dobrze wykorzystany influencer marketing może stać się podstawową formą promocji waszego produktu czy wydarzenia, docierając do wymarzonego grona odbiorców.


Harmonogram UniWersum / 13 października 2022 r. (czwartek)

  • 11:00 Akcja Edukacja: Wytwórnia znaczeń. Analiza filmu, 90’, warsztaty, prowadząca: Diana Dąbrowska, Kino Szkoły Filmowej, wstęp wolny (zapisz się tutaj)
  • 11:00 Międzynarodowy Konkurs Authors Spotlight, blok: animacje, 93’, Kino Kinematograf, wstęp wolny (przeczytaj więcej o animacjach)
  • 13:00 UniWersum. Power speeche praktycznej wiedzy, 90’, Kino Szkoły Filmowej, goście: Lena Grzesiak, Kinga Stopczyńska, Krzysztof Kurosz, wstęp wolny (dowiedz się, kim są nasi goście)

Chcesz zapisać grupę szkolną na UniWersum? Napisz do nas maila na: aga@kameraakcja.com.pl, z informacją, jaka to szkoła oraz liczba uczestników.

Miejsca Festiwalowe: Szkoła Filmowa w Łodzi, ul. Targowa 61/63, Łódź: Kino Z1, Kino Z2, Kino Szkoły Filmowej; Kino Kinematograf, Plac Zwycięstwa 1, Łódź


Partnerem wydarzenia UniWersum jest Uniwersytet Łódzki.


13. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 13-16 października 2022 roku: stacjonarnie w Łodzi oraz online na platformie Think Film (17-20.10.). Zadanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.


Spotkania z cyklu Akcja Edukacja są realizowane w ramach programu „Łódź akademicka, Łódź naukowa 2022”. Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Łodzi w ramach regrantingu przeprowadzonego przez Centrum Opus. Organizatorem jest Fundacja FKA. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy