Ostatni seans „Altmana” i niepowtarzalny retro trip z VHS Hell na otwarcie 12. FKA!

Ostatni seans „Altmana” i niepowtarzalny retro trip z VHS Hell na otwarcie 12. FKA!

Porywające filmowe doświadczenie w murach secesyjnej kotłowni? Pierwszy wieczór tegorocznego festiwalu Kamera Akcja będzie gratką dla kinomanów i koneserów dobrej zabawy spod znaku nocnego szaleństwa. Organizatorzy festiwalu wspólnie z TME Polówką zapraszają na niezapomniany powrót do przeszłości! Na terenie Fuzji, w zapierającej dech postindustrialnej przestrzeni dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, odbędzie się ostatni pokaz w Polsce filmu o Robercie Altmanie, ikonie amerykańskiego kina, a daniem głównym będzie seans doświadczenie, którego nie wypada przegapić! Na FKA powróci VHS Hell, czyli bliskie spotkanie trzeciego stopnia z „klasykiem” minionej epoki i improwizującym na żywo lektorem! Na uczestników czeka niezapomniana zabawa, która zakończy się festiwalowym Afterparty.

VHS Hell, czyli retro trip w murach secesyjnej kotłowni

Pokazy zaprzyjaźnionego z festiwalem kolektywu VHS Hell stały się już niemal tradycją Kamery Akcji. Trójmiejski team popularyzujący kulturę filmową z czasów świetności magnetowidów i kaset wideo to gwarancja udanej i pełnej nostalgii podróży do minionej epoki, w której królowały wypożyczalnie wideo, a głos lektora jawił się niejednokrotnie jako główny bohater filmowych „superprodukcji”! W ramach otwarcia 12. FKA widzowie doświadczą na własnej skórze historii złego ninja, który zza grobu chce pomścić swoją śmierć, opętując przy tym ciało niewinnej instruktorki aerobiku. Pokaz „Ninja 3: Dominacja” wzbogaci jedyna w swoim rodzaju improwizowana na żywo ścieżka lektorska. Widzowie zostaną zaproszeni do głośnego komentowania przygód w trakcie seansu, co niejednokrotnie wpłynie na scenariusz i dialogi! Pokaz odbędzie się w niezwykłym anturażu starej secesyjnej kotłowni na terenie kompleksu Fuzja, który niemal od początku swojej działalności stał się nową wizytówką miasta. Po zakończeniu seansu zaplanowane jest także Afterparty współorganizowane przez Letni Festiwal Filmowy TME Polówka.

Człowiek o stu twarzach. „Altman” po raz ostatni w Polsce podczas FKA!

Indywidualista, artysta, buntownik, wynalazca, wędrowiec, hazardzista, pilot bombowca, szaleniec, mąż, ojciec, dziadek, dziennikarz, poeta, scenarzysta, reżyser i producent w jednym – Robert Altman miał wiele twarzy, a jego życie i kariera to pasmo wzlotów i upadków. Festiwalowe popołudnie w Fuzji należeć będzie do jednego z najważniejszych przedstawicieli kina autorskiego na świecie. Organizatorzy Festiwalu Kamera Akcja i TME Polówki zapraszają na ostatni w Polsce pokaz dokumentu, który uchyli drzwi do kulis życia i pracy twórczej jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych filmowców w historii kina. Film Rona Manna to nie tylko emocjonujący portret Roberta Altmana, ale przede wszystkim poruszająca opowieść na temat człowieka-artysty, którego ekspresja, pasja do kina i miłość do życia zawiodły na szczyt, choć niosły też za sobą duże straty moralne i rodzinne. Pokaz zainauguruje festiwalową sekcję „Kino o kinie” i będzie jednocześnie ostatnią okazją do zobaczenia filmu na dużym ekranie w Polsce.

Pełny program festiwalowego wieczoru w Fuzji

Przestrzeń w kompleksie wielofunkcyjnym Fuzja, zlokalizowanym na terenie po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera to nowe must see na mapie miasta, które uwodzi klimatem, historią i zielenią. Ważne miejsce odgrywają tu przestrzeń ogólnodostępna Ogrody Anny, nowy dziedziniec przed zabytkową elektrownią Scheiblera, a także dawna kotłownia z potężnym piecem, który generował energię dla całego zakładu, a dziś tętni festiwalowym i kulturalnym życiem. To właśnie tutaj odbęda się wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach otwarcia 12. edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja i zakończenia sezonu TME Polówki! Organizatorzy zaprezentowali pełny program wieczoru:

30 września (czwartek)
godz. 17:30 – powitanie przez Organizatorów i pokaz filmu „Altman”, reż. Ron Mann
godz. 19:30 – powitanie przez Organizatorów i pokaz VHS Hell z improwizowanym lektorem na żywo: Ninja 3: Dominacja”, reż. Sam Firstenberg
godz. 21:30 – po zakończeniu seansu Afterparty

PARTNERZY WYDARZENIA

12. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się od 30 września do 7 października 2021 roku: stacjonarnie w Łodzi (30.09.–3.10.) oraz online na platformie Think Film (30.09.–7.10.). Karnety (offline: 4 dni i online: 8 dni) w cenie 50 zł są jeszcze dostępne. Zadanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *