Złota dziesiątka KRYTYK MÓWI – wskaż zwycięzcę konkursu!

Złota dziesiątka KRYTYK MÓWI – wskaż zwycięzcę konkursu!

Złota Dziesiątka Konkursu Krytyk Mówi.

To Wy wskażecie zwycięzcę!

Czas na nadesłanie zgłoszeń do Konkursu Krytyk Mówi dobiegł końca. Liczba zgłoszeń kanałów krytyków, wideoeseistów i podcasterów, którzy w niezwykle pasjonujący i merytoryczny sposób opowiadają o kinie, przerosła nasze oczekiwania. Nie potrafimy sami wybrać jednej zwyciężczyni lub zwycięzcy. Oddajemy więc w Wasze ręce Złotą Dziesiątkę Konkursu Krytyk Mówi, spośród której to Wy wskażecie laureatkę/laureata!

Poniżej przybliżamy grono twórców, którzy znaleźli się w Złotej Dziesiątce – podajemy krótki opis każdego kanału. Głosowanie odbywa się FB FKA. Wygra ten kanał, który otrzyma największą ilość polubień – a więc, do dzieła!

Głosowanie odbywa się pod linkiem: https://bit.ly/2GaTE02

Wtem, piosenka

Podcast o filmowych piosenkach prowadzony przez Patrycję Muchę, krytyczkę filmową, doktorantkę na Uniwersytecie Śląskim, autorkę bloga Filmowe odloty” oraz Katarzynę Czajkę-Kominiarczuk – historyczkę, socjolożkę i autorkę książek o popkulturze, m.in. „Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej”.

Typowy Jędrzej

Typowy Podcast prowadzony przez Typowego Jędrzeja to audycja, która jest – jak sam(a) autor(ka) pisze – „o serialach, kinku, żyćku i innych bardzo ważnych sprawach”. W serwisach streamingowych do tej pory pojawiło się osiem odcinków, które dotyczą szeroko rozumianego kina: od rozważań nad Harrym Potterem, przez ulubione filmy 2019 roku, na Plebiscycie Aktorskich Kluskar i Kluskarzy kończąc.

#SpoilerMaster

Autorski podcast Michała Oleszczyka, wykładowcy Wydziału „Artes Liberales” UW i Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz członka międzynarodowego stowarzyszenia krytyków filmowych FIPRESCI. Michał Oleszczyk poza opowieściami o kinie najnowszym uruchomił także serię CLASSIC, w której omawia największe klasyki filmow

Ścieżka dźwiękowa: podcast filmowy

Podcast prowadzony przez dwóch filmoznawców, Michała Lesiaka oraz Bolesława Racięskiego, którzy rozpaczliwie usiłują zrozumieć kino. Nie jest to, bynajmniej, podcast jedynie o ścieżce dźwiękowej – krytycy z wnikliwością przyglądają się filmom – najczęściej tym najnowszym –  w pełnej krasie.

KINOrozmowa. Marcin Radomski

Marcin Radomski w swoim cyklu KINOrozmowa zaprasza na wyjątkowe spotkania z reżyserami, aktorami i znawcami kina. Rozmowy te dotyczą nie tylko aktualnych premier filmowych, ale także – jak pisze autor – tematów związanych z całym życiem zawodowym zapraszanych gości.

Drugi Seans

YouTubowy kanał Drugi Seans to miejsce, gdzie dwójka vlogerów omawia najciekawsze nowości. Nie brakuje także u nich edukacji filmowej, autorskich teorii o ulubionych i znanych serialach oraz kina festiwalowego. W ramach swojego kanału na bieżąco monitorują także polski grunt filmowy.

Elvizja

Ten kanał to istny raj dla miłośników kreskówek. Autorka przybliża ciekawostki o znanych i mniej znanych animacjach oraz wraz zapoznaje widzów z książkami z kreskówek, do których dostęp jest w Polsce ograniczony. Z zamiłowaniem omawia również techniczną stronę filmów i seriali.

Sfilmowani

Sfilmowani to kanał recenzencki, na którym Agnieszka Pisarek i Dawid Adamek oceniają najnowsze premiery kinowe. Zdarza się, że sięgają po serial, grę wideo, filmy superbohaterskie, czy tzw. slow-cinema. W ramach swojego kanału prowadzą też serię przybliżającą język filmu.

jakbyniepaczec

Kaja i Janusz z kanału jakbyniepaczec oglądają, recenzują i polecają (bądź nie) seriale, które świeżo pojawiają się w dystrybucji internetowej lub telewizyjnej. Ich kanał to także idealne miejsce dla osób chcących być na bieżąco z najnowszymi premierami, gdyż każdorazowo publikują comiesięczny Serialowy rozkład jazdy”.

KinoTalk

Podcast prowadzony przez Krzysztofa Majewskiego, Miłosławę Bożek i Macieja Stasierskiego o kinie, serialach oraz telewizji. Swoją audycję traktują jako miejsce do wymiany filmowych myśli, poglądów, zapraszając jednocześnie słuchaczy do dialogu i wyrażania opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *