Krótki przewodnik festiwalowy

Krótki przewodnik festiwalowy

Przed uczestnikami 11. edycji Festiwalu Kamera Akcja 4 dni niezwykłych wrażeń! Formuła hybrydowa pozwala na uczestniczenie z każdego miejsca w Polsce.

 

MIEJSCA FESTIWALOWE

W tym roku spotkamy się w dwóch centrach festiwalowych: w Kinie Szpulka Łódzkiego Domu Kultury oraz na Think Film – platformie VOD festiwalu. Stacjonarnie widzimy się jedynie z garstką z Was, ale wszystkich zapraszamy online, do naszego nowego, filmowego i wirtualnego domu.

Platforma streamingowa Think Film umożliwia oglądanie filmów i ich komentowanie, uczestnictwo w wydarzeniach oraz zadawanie pytań gościom na czacie na żywo. Widzowie będą mogli więc prowadzić wirtualne rozmowy, recenzować i dzielić się opiniami w specjalnie zaprojektowanej w tym celu przestrzeni na platformie. 

 

UCZESTNICTWO W WYDARZENIACH NA ZAPISY

dwa sposoby udziału w wydarzeniach, na które obowiązują zapisy.

Po pierwsze: po wcześniejszym zapisie przez formularz uczestnik gwarantuje sobie miejsce podczas wydarzenia w wirtualnym pokoju na platformie Zoom. Warto pamiętać, że spóźnione zalogowanie się uniemożliwi wejście na spotkanie. Osoby zapisane na dane wydarzenie otrzymają link do spotkania na Zoomie, dzięki czemu będą w bezpośrednim kontakcie z gościem i będą mogli aktywnie brać udział w spotkaniu wraz z pozostałymi uczestnikami. Wciąż można zapisać się na poszczególne wydarzenia. Więcej informacji pod linkiem: https://tiny.pl/7lk97

Po drugie: każde wydarzenie będzie można oglądać i komentować na Think Film. Dostępna będzie również opcja live chat, a moderator spotkania będzie przekazywał gościowi pojawiające się pytania.

 

KARNETY

Karnety online można zamawiać przez stronę festiwalu (karnety promocyjne i branżowe, cena 50 zł) oraz przez Going (karnet uczestnika w cenie 70 zł). Sprzedaż trwa do 14.10.2020 r. Wszystkie wydarzenia dostępne dla posiadaczy karnetów online są opisane na stronie festiwalu: https://tiny.pl/7lk94.

 

NIE TYLKO FKA

Podczas FKA odbywa się również Akcja Edukacja, w ramach której zaplanowano 8 całkowicie darmowych wydarzeń z udziałem gości. W programie m.in. spotkanie z operatorem Radosławem Ładczukiem, warsztaty z Kamilą Żyto, rozmowa z producentką Ewą Puszczyńską i reżyserem Mariuszem Wilczyńskim. Aby wziąć udział programie Akcja Edukacja należy zapisać się poprzez formularz dostępny na stronie: https://tiny.pl/7lk97 

Od 15 do 16 października odbywać się będzie również nowe wydarzenie branżowe Serio Pro, podczas którego specjaliści od serialów zdradzą szczegóły ich powstawania. Tegoroczna edycja jest bezpłatna – obowiązują karnety branżowe. Wśród gości Serio Pro znaleźli się m.in.: Jan Kwieciński, Łukasz Dzięcioł, Agnieszka Smoczyńska czy Łukasz Targosz. W programie 8 wydarzeń (dyskusje, warsztaty, sesje round table) – udział we wszystkich jest całkowicie bezpłatny. Karnety dostępne po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego: https://tiny.pl/7lkcs 

 

BLOKI FILMOWE ZAMIAST GODZIN ROZPOCZĘCIA

Udział w FKA online nie różni się aż tak bardzo od oglądania filmów stacjonarnie. Po dokładnym prześledzeniu harmonogramu (pod linkiem: https://tiny.pl/7lkw9) uczestnicy mogą zaplanować kolejność filmów, które najbardziej chcą zobaczyć oraz spotkań, które ich interesują. Następnie należy jedynie zasiąść wygodnie w fotelu czy na kanapie i dać się ponieść najlepszym filmowym emocjom. Jest tylko jedna zasadnicza różnica. Zamiast dokładnej godziny rozpoczęcia seansu w programie są 4-godzinne bloki (np. 08:00–12:00 lub 16:00–20:00), w których dostępny będzie dany tytuł. Wystarczy sprawdzić jego czas trwania i przeliczyć, kiedy najpóźniej można zacząć jego oglądanie, aby zdążyć na kolejny blok. 

Możliwość projekcji filmów będzie uruchamiana i zatrzymywana dokładnie w godzinach podanych w harmonogramie. Po upływie czasu udostępnienia filmu nie będzie można wrócić do seansu. 4-godzinne bloki dostępu umożliwiają w wielu przypadkach zobaczenie dwóch filmów – wystarczy przeliczyć jedynie czasy trwania wybranych tytułów.

PRZYKŁADOWY PLAN PIERWSZEGO DNIA FESTIWALU

Blok 1 8:00–12:00

8:00 | Na wyrywki: O kobiecości i męskości w polskim kinie reż. Patrycja Mucha – 50′ 
9:30–11:30 | Akcja analiza: „Popiół i diament” na warsztacie

Blok 2 12:00–16:00

12:00 | „FAMILY²” reż. Yifan Sun + Q&A – 45’
15:00–16:30 | Dyskusja: Kreatywność ponad wszystko. Twórcy o serialach na SERIO!

Blok 3 16:00–20:00

(w dowolnej kolejności)

„Don Gilliam i Olbrzymy” reż. K. Fulton, L. Pepe – 85′
„Sexy Beast” reż. Jonathan Glazer – 88′

Blok 4 20:00–00:00

20:00 „Złotokap” reż. Ragnar Bragason – 115′
22:00 Q&A z Ragnerem Bragasonem i Beatą Rzeźniczek – 45’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *