Krytyka jest trendy

Krytyka jest trendy

Grażyna Torbicka i Tomasz Raczek gośćmi dyskusji podczas 11. FKA

Każda edycja Festiwalu Kamera Akcja pokazuje, że festiwalowy znak rozpoznawczy, czyli panele dyskusyjne, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Spotkania dają szansę na rozmowę ze specjalistami, którzy tworzą szeroko pojętą branżę filmową. To taka przestrzeń w programie festiwalu, w której uwaga skierowana jest na to, co funkcjonuje wokół samego filmu – produkcję i jej finansowanie, rynek dystrybucji, promocję czy strategie wydarzeń filmowych. 

fot. Jonas Bresnan

W tym roku nie będzie inaczej – 11. edycja Festiwalu Kamera Akcja to kolejna odsłona dyskusji, tym razem odwołująca się do krytyczno-filmowych korzeni, ale zderzonej z najnowszymi trendami dzienniakrstwa filmowego. W rozmowie o tradycjach nie może zabraknąć nazwisk-ikon: Grażyny Torbickiej oraz Tomasza Raczka.

fot. Maciej Grochola

Współtwórczyni oraz dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, autorka programów „Grażyna Torbicka – zaprasza” w TVN Fabuła oraz „Kocham Cię kino” w Radiu Zet zmierzy się w dyskusji o przemianach w krytyce filmowej z Tomaszem Raczkiem – teatrologiem, autorem książek, programów telewizyjnych (Perły z lamusa” z Zygmuntem Kałużyńskim) oraz radiowych (Raczek movie” w Radiu Nowy Świat). Z naszymi gośćmi znamy się nie od dziś – oboje odwiedzili już Festiwal Kamera Akcja. Tomasz Raczek wziął udział w rozmowie o programowaniu festiwalu w ramach 7. FKA (a także o krytyce podczas 2. FKA i 4. FKA), natomiast Grażyna Torbicka przekonywała o wartości kina podczas 8. edycji FKA w Szkole Filmowej w Łodzi. Jak potoczy się rozmowa o krytyce filmowej i jej przeobrażeniach, także w obliczu aktualnego, ogólnoświatowego kryzysu? O tym przekonamy się już 17 października. Panel dyskusyjny z Grażyną Torbicką i Tomaszem Raczkiem odbędzie się na żywo online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *