Alfy i Omegi 11. FKA

Alfy i Omegi 11. FKA

Można powiedzieć, że tegoroczna edycja jeszcze przed rozpoczęciem zapisze się w historii jako wyjątkowa. Poza tradycyjnie bogatym programem projekcji i wydarzeń na oficjalne otwarcie szykują się aż dwa centra festiwalowe – to offline’owe, w ŁDK, jak również specjalnie zbudowana na FKA 2020 festiwalowa platforma VOD – Think Film.

Kadr z filmu „Poufne lekcje perskiego”

Tegoroczna, hybrydowa edycja festiwalu nie będzie więc miała jednego otwarcia – 11. FKA zostanie zainaugurowany zarówno w Kinie Szpulka w Łódzkim Domu Kultury, jak i online. Odsłona kinowa festiwalu rozpocznie się projekcją „Poufnych lekcji perskiego” w reżyserii Vadim Perelmana, które zawładnęły sercami krytyków. To film zręcznie łączący napięcie, śmiech i wzruszenie. Oficjalne otwarcie poprzedzające seans rozpocznie się 15 października o 20:30. Wstęp dla wszystkich posiadaczy karnetu offline.

Kadr z filmu „Złotokap”

Online’owi uczestnicy 11. FKA staną w dniu otwarcia przed pierwszym, trudnym wyborem – maraton festiwalowy będą mogli rozpocząć od pełnego napięć „Tylko zwierzęta nie błądzą”, reż. Dominik Moll lub „Złotokapu” Ragnara Bragasona – koprodukcji polsko-islandzkiej z udziałem Karoliny Gruszki w jednej z głównych ról. Dodatkową atrakcją będzie Q&A z reżyserem po projekcji filmu, w którym udział weźmie również jego producentka Beata Rzeźniczek. Oba tytuły filmowe będzie można obejrzeć na Think Film w godzinach 20:00–24:00.

Kadr z filmu „Zło nie istnieje”

Z kolei na finał 11. FKA, zarówno offline, jak i online, zobaczyć będzie można wstrząsającego zwycięzcę tegorocznego Berlinale, czyli „Zło nie istnieje” w reżyserii Mohammada Rasoulofa. Oficjalne zamknięcie festiwalu w Kinie Szpulka rozpocznie się 18 października o 20:30, a film będzie dostępny dla karnetowiczów na Think Film od 20:00 do 24:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *