Aktor a krytyk: Karolina Gruszka i Łukasz Maciejewski

Aktor a krytyk: Karolina Gruszka i Łukasz Maciejewski

Zawód aktora wiąże się z wystawieniem na ciągłą ocenę, zarówno tworzonej postaci, jak i w zakresie warsztatu aktorskiego. W jaki sposób aktorzy myślą o krytyce filmowej i teatralnej? Jak wpływają na nich artykuły czy recenzje i czy znajdują coś dla siebie w subiektywnych opiniach krytyków? 

Odpowiedzi na te pytania co roku przynosi tradycyjny element Festiwalu Kamera Akcja, czyli spotkanie z cyklu Aktor a krytyk. We wcześniejszych jego odsłonach widzowie spotkali się m.in. z Gabrielą Muskałą, Sebastianem Fabijańskim, Agatą Kuleszą czy Bartłomiejem Topą. W tym roku Łukasz Maciejewski będzie dyskutować z aktorką filmową i teatralną – Karoliną Gruszką.

Goście spotkania Aktor a krytyk.

Karolina Gruszka to absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Jej debiut teatralny miał miejsce w 2003 r. Szybko zaczęła zdobywać również kolejne angaże filmowe i w jej bogatym portfolio znalazły się takie tytuły, jak: „Przedwiośnie”, „Kochankowie z Marony”, „Szczęście świata”, „Pani z przedszkola” czy „Maria Skłodowska-Curie”. Gra w filmach również poza granicami Polski, m.in. w Rosji, Czechach, Francji czy we Włoszech. Nie ucieka od seriali – ostatnio zyskała popularność dzięki produkcji TVN „Kod genetyczny”. Mimo wszystko wciąż najbardziej związana z teatrem. 

Z aktorką o krytyce będzie rozmawiać ceniony krytyk teatralny i filmowy i przyjaciel Festiwalu Kamera Akcja Łukasz Maciejewski – członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT), Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) oraz wykładowca na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. W 2017 r. ukazała się jego książka „Aktorki. Odkrycia”, której jedną z bohaterek jest właśnie Karolina Gruszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *