Akcja Edukacja: Case Study „Zabij i wyjedź z tego miasta”

O długiej drodze do „Zabij to i wyjedź z tego miasta”
W ramach projektu Akcja Edukacja, który po raz drugi towarzyszy
Festiwalowi Kamera Akcja, odbędzie się case study z twórcami filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Producentka Ewa Puszczyńska i reżyser Mariusz Wilczyński opowiedzą o filmie, który tworzyli przez 14 lat. Ten animowany pełen metraż miał swoją premierę podczas tegorocznego Berlinale – znalazł się w prestiżowej selekcji Encounters, zapewniającej przestrzeń dla zróżnicowanych form narracji oraz wspierającej świeże spojrzenie na nowe trendy w światowym kinie. „Zabij to…” trafił również do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy jako jedyny film polski i otrzymał wyróżnienie. Film Wilczyńskiego został również zakwalifikowany do części Industry podczas Toronto International Film Festival 2020 – będzie to jedyny reprezentant produkcji z Polski.
To niezwykle osobista produkcja dla reżysera Mariusza Wilczyńskiego, który odwołuje się w obrazie do swojego dzieciństwa w rodzinnej Łodzi lat 60. i 70. W fabule przywraca do życia swoich bliskich i przyjaciół, z którymi w szczery i niezwykle czuły sposób stara się naprawić swoje niedopatrzenia w ich relacjach.

Gość spotkania

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” to animacja rysunkowa, która powstawała przy udziale animatorów – studentów i absolwentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Muzykę do filmu stworzyły znane oraz wcześniej niepublikowane kompozycje Tadeusza Nalepy (który jest również jednym z bohaterów), a głosów postaciom w filmie udzielili m.in. Andrzej Chyra, Anna Dymna, Krystyna Janda czy Maja Ostaszewska.

Gość spotkania

Twórcy opowiedzą o wieloletnim procesie powstawania filmu i wyzwaniach, przed jakimi stawali. Jak doszło do tego, że planowana kilkuminutowa animacja poszerzyła się o tyle wątków, które zbudowały historię na pełen metraż?

Partner wydarzenia

Spotkania z cyklu Akcja Edukacja są realizowane w ramach programu „Łódź akademicka, Łódź naukowa 2020”. Projekt dofinansowany jest z budżetu miasta Łodzi w ramach regrantingu przeprowadzonego przez Centrum Opus. Organizatorem jest Fundacja FKA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *