11. FKA otwiera się na świat

11. FKA otwiera się na świat

To wreszcie się dzieje – 11. Festiwalu Kamera Akcja nabiera międzynarodowego charakteru! Tegoroczna edycja to już nie tylko okazja na uczestnictwo w spotkaniach z twórcami, producentami i krytykami filmowymi z Polski, ale również szansa na poznanie przedstawicieli międzynarodowej branży filmowej. Ekscytująca rozmowa w postaci performance’u z filmoznawcą i autorem filmów dokumentalnych Markiem Cousinsem oraz wyjątkowe spotkanie z Ragnarem Bragasonem, islandzkim reżyserem filmu Złotokap” – oto główne atrakcje międzynarodowego programu 11. FKA.

Już 18 października spełni się marzenie wielu filmoznawców i fanów FKA – przyjaciel Tildy Swinton i ceniony reżyser filmów dokumentalnych o historii kina  – Mark Cousins – będzie gwiazdą rozmowy-performance. Spotkanie online (w godz. 18:30–19:45) poprowadzą Kuba Mikurda oraz Stanisław Liguziński, polscy wizjonerzy i specjaliści od eseju wizualnego. Ta niepowtarzalna okazja na poznanie człowieka-legendy, znanego i cenionego na świecie dziennikarza, twórcy, a także reżysera, połączona będzie z projekcją jego najnowszego dokumentu – Oczy Orsona Wellesa”. 

Gość specjalny 11. FKA

Twórca filmowy i serialowy, obsypywany nominacjami i ośmiokrotny laureat nagrody Edda, czyli islandzkimi odpowiednikami Oscara – Ragnar Bragason – spotka się z widzami FKA 15 października o 22:00, po projekcji swojego filmu Złotokap”, który będzie możliwy do obejrzenia online w ramach sekcji Głos Krytyków. W rozmowie z twórcą weźmie udział również współproducentka Beata Rzeźniczek, działająca w polskiej firmie produkcyjnej Madants odpowiedzialna za Chemię” (2015) i Najlepsze fajerwerki ever” (2017). Bragason przybliży z pewnością zdradzi, skąd wziął pomysł na adaptację filmową własnej sztuki teatralnej pod tym samym tytułem i opowie, jak pracowało się z Karoliną Gruszką.

Gość specjalny 11. FKA

Po raz pierwszy w historii festiwalu międzynarodowy charakter zyskał też Konkurs Etiud i Animacji. Wśród tytułów, które powalczą o zwycięstwo, znalazły się produkcje m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Kanady, Chorwacji, Bułgarii, Australii, Singapuru oraz Indii. Po projekcjach widzowie będą mieli okazję do zadania pytań twórcom podczas spotkania Q&A. Rozmowa online z twórcami animacji odbędzie się 16 października (godz. 10:30–11:30), a z twórcami etiud – 17 października, w godz. 11:40–12:40. Na wydarzenie na festiwalowej platformie Think Film wstęp możliwy będzie jedynie wraz z karnetem festiwalowym.

Spotkania z międzynarodowymi gośćmi 11. FKA:

  • 15.10 (czwartek), g. 22:00, Think Film, spotkanie z Ragnarem Bragasonem, reżyserem filmu „Złotokap” oraz producentką Beatą Rzeźniczek
  • 16.10 (piątek), g. 10:30, Think Film, Q&A z twórcami filmów animowanych – finalistów Konkursu Etiud i Animacji
  • 17.10 (sobota), g. 11:40, Think Film, Q&A z twórcami etiud – finalistów Konkursu Etiud i Animacji
  • 18.10 (niedziela), g. 18:30, Think Film, rozmowa-performance z Markiem Cousinsem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *