Hollyłódź mówi. Spotkania międzypokoleniowe

Hollyłódź mówi. Spotkania międzypokoleniowe

HollyŁódź mówi. Spotkania międzypokoleniowe

Odszukaj osoby, które wpisały się na karty historii łódzkiej fabryki snów. Weź udział w warsztatach i naucz się realizacji historii mówionych w nowoczesnej formie. 

Projekt zakłada przygotowanie przez uczestników krótkich wideoreportaży dotyczących filmowej historii Łodzi. Skupiając się na mikrohistoriach pokażą lokalną kulturę jako zbiór historii prywatnych. Filmy powstałe w ramach projektu zostaną udostępnione w portalach społecznościowych oraz na stronie kameraakcja.com.pl

Do udziału w projekcie Hollyłódź mówi. Spotkania międzypokoleniowe organizatorzy zapraszają z jednej strony tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat filmowej historii miasta (zapisy tutaj), a z drugiej strony, tych którzy mogą podzielić się swoimi wspomnieniami o kinematografii w Łodzi (zapisy tutaj). Zderzenie pokoleń da okazję do odkrycia zapomnianych opowieści o łódzkim wkładzie w przemysł filmowy.

Rekrutacja trwa do 24 sierpnia!

Pierwszym krokiem ku temu będą warsztaty dla dokumentalistów (28 sierpnia i 12 września). Uczestnicy poznają zagadnienia reportażu społecznego, filmu dokumentalnego, prowadzenia wywiadów oraz historię Łodzi filmowej. Warsztaty odbędą się w dwóch turach i podzielone będą tematycznie. W części pierwszej pt. Jak słuchać, by usłyszeć (28 sierpnia) prowadzący będą udzielać wskazówek, jak znaleźć rozmówcę, przygotować się do wywiadu poprzez odpowiednią kwerendę czy prowadzić i rejestrować spotkania z darczyńcami wspomnień pod względem psychologicznym i technicznym. Druga część pt. Ciekawość – 1szy stopień do sukcesu (12 września) to praktyczne ćwiczenia z zasad przeprowadzania wywiadów, opracowywania i wykorzystywania zebranych relacji poprzez naukę podstaw filmowania, kompozycji czy rejestracji dźwięku, tak aby były atrakcyjne dla odbiorcy.

Zapisz się do projektu jeśli chcesz zostać reportażystą

Zapisz się do projektu jeśli chcesz podzielić się swoją historią

Projekt organizowany jest po to, aby zachować pamięć o filmowej historii Łodzi. Dokumentaliści będą gromadzić wspomnienia łodzian związanych z przemysłem filmowym w mieście. Fundacja FKA zaprasza wszystkich tych, którzy społecznie chcą przekazać pewną wiedzę, odtworzyć obraz historii miasta i ludzi oraz pomóc go utrwalić w formie adekwatnej do obecnych czasów. Rekrutacja trwa do 24 sierpnia. Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić aplikację na stronie www.kameraakcja.com.pl. Jeśli chcesz być reportażystą zapisz się tutaj. Jeśli chcesz podzielić się swoją historią zapisz się tutaj. Po więcej informacji można napisać na adres: biuro@kameraakcja.com.pl

Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Mikrograntów 2018 przeprowadzonego przez Centrum Opus.