5. Akademia Animatora Kultury

5. Akademia Animatora Kultury

Kolejna edycja Akademii Animatora Kultury – dołącz do nas!

Zgodnie z tradycją poprzednich lat, również i w tym roku organizatorzy Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja pragną podzielić się swoją wiedzą z przyszłymi animatorami kultury swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z organizacją wydarzeń festiwalowych. To niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić, jak FKA wygląda „od podszewki” i dowiedzieć się, w jaki sposób zorganizować własny festiwal.

Akademia Animatora Kultury to projekt, który skierowany jest nie tylko do kulturoznawców i przyszłych pracowników instytucjonalnych, ale również dla event managerów czy osób na co dzień zajmujących się organizacją wydarzeń. W trakcie cyklu spotkań uczestnicy dowiedzą się, co wpływa na sukces festiwalu i jakie pułapki czekają na organizatorów tego typu wydarzeń.

Aktywny, czynny udział w wydarzeniu kulturalnym to całkiem coś innego, niż planowanie go od podstaw. Akademia ma na celu uświadomienie tego, jak wiele różnorodnych działań składa się na dobrą organizację – mówi Arkadiusz Jaworek, jeden z pomysłodawców Akademii Animatora Kultury.

 

Jeśli:

 • aktywnie udzielasz się w życiu kulturalnym naszego miasta i lubisz ciekawe zajęcia;
 • interesujesz się filmem;
 • zależy Ci na zdobywaniu doświadczenia praktycznego;
 • chętnie bierzesz udział w wydarzeniach kulturalnych i chcesz w przyszłości je współorganizować;
 • chcesz poznać nowych ludzi i nawiązać ciekawe znajomości;

to Akademia Animatora Kultury jest właśnie dla Ciebie!

Tematy spotkań w ramach Akademii Animatora Kultury:

 • 27.08 (poniedziałek): Zrób z nami festiwal filmowy – wprowadzenie
 • 29.08 (środa): Filary festiwalu filmowego – podział obowiązków
 • 03.09 (poniedziałek): Ambasador festiwalu – wiedza to podstawa
 • 04.09 (wtorek): Podstawy PR i dziennikarstwa – mrówcza praca
 • 10.09 (poniedziałek): Strategie festiwali filmowych – sposób na sukces
 • 11.09 (wtorek): Tajniki rynku kinowego – jak to się robi
 • 24.09 (poniedziałek): Wybór ról – początek drogi kariery

Wszystkie spotkania odbywają się w godzinach popołudniowych, a więc bez problemu dopasujesz je do swojego grafiku. Podczas zajęć wykonasz wiele zadań praktycznych, które przybliżą Ci sprawdzone sposoby pracy nad organizacją wydarzeń festiwalowych.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji AAK przyjmujemy do 24.08 (do północy), natomiast wyniki naboru ogłosimy 25.08 (również do północy). Zgłoszenia przyjmujemy poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Wysyłając zgłoszenie akceptujesz politykę prywatności Fundacji FKA*

 

Projekt sfinansowany jest z budżetu Miasta Łodzi.

 

 

* W dniu 25 maja 2018 r. zmieniły się regulacje prawne dotyczące ochrony danych osobowych. Zgodnie z nowym unijnym rozporządzeniem (tzw. RODO) od tego dnia obowiązują m.in. zaktualizowane zasady informowania osób, których dane osobowe są wykorzystywane i w jakim zakresie. W związku z tym od 25 maja 2018 r. zmieniła się Polityka Prywatności związana z działalnością statutową Fundacji FKA. Polityka prwatności Fundacji FKA dostępna jest pod linkiem: http://kameraakcja.com.pl/polityka-prywatnosci/