4. Akademia Animatora Kultury – Listopad 2017

4. Akademia Animatora Kultury – Listopad 2017

Dziękujemy za zgłoszenia! 

Z uwagi na limit dostępnych miejsc na warsztatach nie było możliwe zakwalifikowanie dodatkowych uczestników. Osoby, które nie znalazły się na poniższej liście, zapraszamy do zgłaszania się do kolejnych edycji Akademii Animatora Kultury. 

Zajęcia Akademii Animatora Kultury rozpoczną się już w nadchodzącym tygodniu (poniedziałek 20 listopada 2017 r.). O szczegółach powiadomimy wszystkich zakwalifikowanych poprzez wiadomość email.

Osoby zakwalifikowane do 4. edycji Akademii Animatora Kultury – Listopad 2017 r.:

Joanna Zielińska
Agnieszka Markowska
Dominika Mizerska
Patrycja Adamusiak
Tatiana Pukacz
Justyna Świątkiewicz
Zuzanna Lesień
Kacper Marczukiewicz
Weronika Jędrzejczak
Julia Błażyńska
Karolina Pawłowska
Joanna Węgrowska
Karolina Pilichowska
Aleksandra Kulbat
Łukasz Tokarczyk
Magdalena Owczarek
Michalina Nowak
Anna Stando
Natalia Zeman
Adrianna Otto
Karolina Karasińska


Gratulujemy i do zobaczenia!


ARCHIWUM:

Zgłoszenia do 17 listopada 2017 r. za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Urząd Miasta Łodzi i Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja zapraszają na specjalną edycję Akademii Animatora Kultury. To bezpłatny kurs organizacji i animacji kultury dla łodzian, z którego uczestnicy dowiedzą się jak wygląda „od kuchni” organizacja wydarzeń kulturalnych – w szczególności filmowych. Kurs jest niepowtarzalną okazją do zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu tworzenia wydarzenia – od przygotowania budżetu po promocję, PR i koordynację działań. Jest także szansą na poznanie osób o podobnych zainteresowaniach, które planują realizować własne inicjatywy filmowe w naszym mieście.

Doświadczeni animatorzy kultury, organizatorzy Festiwalu Kamera Akcja, opowiedzą, w jaki sposób wpisać swoje pomysły w tkankę miasta, wykorzystując potencjał dziedzictwa filmowej Łodzi.

Celem naszych warsztatów jest wywołanie twórczego fermentu wśród grupy przyszłych animatorów kultury, przekazanie im fundamentalnej wiedzy niezbędnej do realizacji kreatywnych pomysłów wzbogacających kulturalną ofertę miasta o mniejsze wydarzenia filmowe. Działania te pełnią szczególnie ważną rolę w kontekście uzyskania przez Łódź tytułu “Unesco – Miasto Filmu” – tłumaczy Przemek Glajzner, organizator warsztatów. 

Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób zbudować zaplecze organizacyjne dla swojego pomysłu i strategię jego funkcjonowania, otrzymają praktyczne wskazówki w jaki sposób nawiązywać współprace niefinansowe z lokalnymi podmiotami, jak znaleźć zasoby kadrowe w postaci wolontariuszy. Ważnym elementem szkolenia będą zajęcia z dystrybucji filmowej, dzięki którym przyszli animatorzy kultury będą mogli odnaleźć się w niuansach rynku filmowego.

Trzy ostatnie edycje Akademii Animatora Kultury spotkały się z dużym entuzjazmem wśród absolwentów kursu. Dla wielu uczestników warsztaty okazały się być przełomowym momentem, który pozwolił na realizację pierwszych projektów kulturalnych, czy też kreatywne wsparcie innych inicjatyw m.in. nawiązanie współpracy przy Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.  

Akademia Animatora Kultury to sześć spotkań warsztatowych i wykładów. Warsztaty będą miały zarówno formę teoretyczną, jak i ćwiczeniową. Uczestnicy będą mieli okazję, aby wiedzę zdobytą podczas kursu wykorzystać w praktyce przy budowaniu wirtualnych mikroprojektów filmowych, które być może w przyszłości będą realizowane w Łodzi.

Tematy spotkań w ramach Akademii Animatora Kultury:

  1. Od czego zacząć?  Zaplecze organizacyjne dla wydarzenia
  2. Filary festiwalu filmowego – podział obowiązków, ambasador festiwalu – wiedza to podstawa
  3. Podstawy PR i dziennikarstwa – mrówcza praca
  4. Strategie festiwali filmowych – sposób na sukces
  5. Tajniki rynku kinowego – jak to się robi
  6. Zorganizuj swoje wydarzenie – praca nad strategiami mikroprojektów filmowych

Zajęcia tj. wykłady i warsztaty będą realizowane w terminie: 20-22 listopada 2017 r. oraz 27-29 listopada 2017 r. w godzinach wieczornych.

Akademia Animatora Kultury jest dla Ciebie jeśli:

– interesujesz się filmem, kulturą i organizacją wydarzeń,

– chcesz zdobyć doświadczenie i uczyć się w praktyce,

– chcesz stworzyć własny mikroprojekt filmowy skierowany do mieszkańców Łodzi,

Zgłoś się!

Wystarczy napisać parę zdań o sobie i umotywować chęć udziału w kursie oraz wysłać zgłoszenie poprzez poniższy formularz.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Na Wasze zgłoszenia Organizatorzy czekają do 17 listopada 2017 r. (piątek) do północy.

18 listopada 2017 r. (sobota) do północy zostanie ogłoszona lista uczestników zakwalifikowanych do kursu na stronie www.kameraakcja.com.pl. Wiadomość zostanie także wysłana do wszystkich uczestników mailowo.

 

Wydarzenie dofinansowano z budżetu Miasta Łodzi.