Before FKA 2015

Before FKA 2015

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie filmowe!

Premierowe pokazy najbardziej wyczekiwanych filmów – w tym nagrodzonego Złotym Niedźwiedziem w Berlinie „Taxi Teheran” Jafara Panahiego, a także „Strefy nagości” Urszuli Antoniak, nocny maraton z odyseją filmową Marka Cousinsa, panel dyskusyjny o współczesnym widzu – w gronie znakomitych gości – i filmowe afterparty na foyer kina.

To wszystko już 15 i 16 maja w Kinie 3D Wytwórnia w Łodzi!

„Before Kamera Akcja” jest zapowiedzią 6. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA, który odbędzie się od 8 do 11 października 2015 r.

WSTĘP NA WYDARZENIE:

KARNET NA CAŁE WYDARZENIE – 25 zł  – KUP KARNET ONLINE    
(dla wszystkich)

KARNET DLA POSIADACZY AKREDYTACJI KAMERA AKCJA – 20 zł – TYLKO W KASIE KINA
(po okazaniu zeszłorocznego karnetu FKA w kasie Kina)

BILET NA POJEDYNCZY SEANS – 10 zł – KUP BILET ONLINE
(dla wszystkich)

PROGRAM FILMOWY:

„Taxi Teheran” – najnowszy film Jafara Panahiego, nagrodzony Złotym Niedźwiedziem i nagrodą krytyków filmowych FIPRESCI w Berlinie, podróżujący po Teheranie jako taksówkarz reżyser na przykładzie kolejnych pasażerów z humorem pokazuje nam absurdy i grozę życia w jego ojczyźnie.

„Strefa nagości” – premierowy pokaz najnowszego filmu cenionej reżyserki Urszuli Antoniak. Dwie piętnastoletnie dziewczyny, Europejka i Arabka, rozpoczynają erotyczną grę, w której trudno powiedzieć, kto jest uwodzicielem, a kto ofiarą.

„Violet” – głośny debiut Basa Devosa zrealizowany w duchu kina Gusa Van Santa i Michaela Hanekego. Nastoletni Jesse jest świadkiem zabójstwa kolegi. Obwiniany przez otoczenie o bierne uczestnictwo w zdarzeniu i brak pomocy chłopak coraz bardziej odsuwa się od bliskich.

„Klub dla wybrańców” – kolejne dzieło utalentowanej duńskiej reżyserki Lone Scherfig, studium agresji wśród brytyjskiej elity, tytułowy klub zrzesza dobrze urodzonych studentów Oxfordu, którzy w przyszłości będą piastować najwyższe funkcje w państwie.

Nocny maraton: „The Story of Film. Odyseja filmowa” – projekt wyjątkowy – złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad – historia kina, rozgrywająca się na 6 kontynentach. Subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina.

***

PANEL DYSKUSYJNY:

„Bój się widza. O współczesnych kinomanach”:

Tym razem porozmawiamy na temat odbiorców filmów. Chcąc lepiej znać i rozumieć kinomana warto przyjrzeć mu się z różnych perspektyw. Zaproszonych gości podpytamy o to gdzie ogląda się obecnie filmy, o specyfikę publiczności kinowej, o reakcje widowni i o to, gdzie można tą ekspresję zaobserwować, a także o to jak dotrzeć do widza ze swoim dziełem. Porozmawiamy o nas samych – pasjonatach filmu –  pod różnym kątem: od strony finansowej, socjologicznej, nowomedialnej i artystycznej. Bo na Kamerze Akcji o gustach się dyskutuje.

Jak zrozumieć dzisiejszego widza, jak do niego trafić, jak zmieniał się, a wraz z nim kino? Porozmawiamy o tym jak nowe media przekształciły kulturę filmową czyli o VOD, twitterze, facebooku, instagramie, a nawet Pirate Bay’u. Trudność uchwycenia i jasnego sprofilowania widowni filmowej nie ułatwia przewidywania przyszłych dochodów filmu. Wielowymiarowość czynników od których zależny jest box office to czasami wielka ruletka. Masowa popularność zależy nie tylko od wysokiej jakości filmu, kampanii marketingowej, innych sąsiadujących premier, ale też od wydarzeń politycznych i ekonomicznych, umiejscowenia kina, a nawet od… pogody.

Dyskusję poprowadzi doskonale znany publiczności Kamery Akcji Michał Pabiś-Orzeszyna.

***
AFTERPARTY W FOYER KINA:

15 maja po godzinie 22:15 zapraszamy na afterparty w foyer kina. To dobry czas na dyskusję, nawiązanie nowych znajomości, a przede wszystkim dobrą zabawę! Dla nas festiwal to dyskusja, dlatego będziemy czekali również na Wasze sugestie dotyczące 6. edycji FKA!

***
PROGRAM GODZINOWY:

PIĄTEK 15 maja 2015
19:00 „Taxi Teheran” – reż. Jafar Panahi
20:45 „Strefa nagości” – reż. Urszula Antoniak
22:15 Maraton „The Story of Film. Odyseja filmowa” Marka Cousinsa (maraton potrwa do godziny 6:00 rano)    po 22:15 Filmowe afterparty w foyer kina

SOBOTA 16 maja 2015
6:00-14:00 – odpoczywamy!
14:00 „Violet” – rez. Bas Devos
16:00 Panel dyskusyjny: „Bój się widza. O współczesnych kinomanach”
18:00 „Klub dla wybrańców” – reż. Lone Scherfig
po 20:00 – czas na Noc Muzeów!

Zapraszamy!