KAMERA AKCJA TOURNÉE 2011

KAMERA AKCJA TOURNÉE 2011

KAMERA AKCJA Tournée 2011

Podsumowanie KAMERA AKCJA Tournée 2011

Część objazdowa 2. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA umożliwiła nam promocję idei festiwalu oraz miasta na terenie całego kraju. Tournée udowadniło, że w całej Polsce istnieje potrzeba poszerzania filmowych horyzontów dzięki wymianie zdań. W każdym z odwiedzonych miast, pomimo czasu wakacyjnego, zaskakiwała nas frekwencja oraz gotowość do podjęcia dyskusji o sztuce filmowej. Dzięki spotkaniom z widzami poszerzyło się grono odbiorców festiwalu. Do stałego udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy kolejne dyskusyjne kluby filmowe między innymi z Krakowa, Stalowej Woli oraz Bełchatowa. To zapowiada jeszcze większą frekwencję podczas trzeciej edycji festiwalu w Łodzi – na drugiej gościliśmy ponad 5500 widzów. Dzięki stopniowemu poszerzaniu grona odbiorców zwiększamy konkurencyjność wizerunkową miasta w skali ogólnopolskiej.

Za niewątpliwy sukces części objazdowej uznajemy udaną próbę przybliżenia widzom historii „Łodzi Filmowej” zarówno poprzez rozmowę o mieście, jak i zorientowane na ten cel prezenty konkursowe – przewodniki po filmowej Łodzi wydane przez CIR Regio w partnerstwie z Urzędem Miasta Łodzi. Tournée umożliwiło również promocję łódzkich uczelni wyższych oraz podkreślenie potencjału ich studentów. Prezentacja wybranych filmów konkursowych z festiwalu w innych miastach pozwoliła zaprezentować Łódź jako miejsce otwarte dla osób twórczych, nie tylko w ramach profesjonalnej produkcji filmowej. Oprócz nagrodzonych na festiwalu etiud i animacji autorstwa teoretyków filmu, uwagę widzów przykuły relacje z paneli dyskusyjnych, w których o współczesnej krytyce filmowej debatowali między innymi zmarła niedawno Maria Kornatowska, czy też Tomasz Raczek.

Warto również podkreślić, że wszystkie nagrodzone na KAMERZE AKCJI projekty filmowe zakwalifikowały się w tym samym czasie na największe polskie i zagraniczne festiwale filmowe, między innymi na Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, ukraiński Molodist Film Fest, czy Międzynarodowy Festiwal w San Sebastian.

Realizacja Tournée miała na celu promocję trzeciej edycji festiwalu, która odbędzie się w Łodzi od 22 do 25 marca 2012 roku.


Materiał zapowiadający wydarzenie:

http://www.halolodz.pl/wiadomosci/kultura/artykul,6167,kamera-akcja-rusza-w-polsk%C4%99-video.html