Warsztaty

Terminarz warsztatów

17 października, godz. 10:00 –12:00 / WSTĘP WOLNY / Kamera na podcast. Warsztaty z Michałem Oleszczykiem 
Wydarzenie online, obowiązują zapisy (wystartują w październiku) 

Poznaj prowadzących warsztaty

Warsztaty Kamera na podcast

PROWADZĄCY: Michał Oleszczyk
TERMIN: 17 października, godz. 10:00 – 12:00
MIEJSCE: online
ZAPISY: wkrótce

Podcasty zmieniają krytykę filmową. Na dobre zadomowiły się w świecie, w Polsce przeżywają rozkwit. Ponad połowa Polaków (65 proc.) zaczęła ich słuchać dopiero w ciągu ostatniego roku. Podczas zajęć uczestnicy poznają odrobinę teorii i badań – dowiedzą się, czym jest podcast i jakie przyjmuje oblicza. Będzie można dowiedzieć się, jakie platformy internetowe są poświęcone tej formie przekazu.

Podcasty są audycjami radiowymi, z których można korzystać w dowolnym momencie, dokładnie tak, jak oglądamy „wideo na żądanie” w ramach usług VOD. Z tego powodu zostały okrzyknięte przez wielu jako „radio XXI wieku”. Ich popularność od wielu lat można śledzić w Stanach Zjednoczonych. To tam rynek podcastów jest wielkim biznesem, który powoli dociera także do Europy, w tym do Polski.

Podcasty nabierają w Polsce wiatru w żagle. Słucha ich już ponad jedna czwarta internautów. Warsztaty dedykowane są osobom, które chciałyby spróbować swoich sił za mikrofonem, ale też tym, którzy po prostu lubią ich słuchać. Zaproszony gość – ekspert w dziedzinie – Michał Oleszczyk, autor podcastu SpoilerMaster – podcast do słuchania po seansie” – porozmawia o technicznym przygotowaniu oraz podstawach marketingu. Nie zabraknie również części praktycznej i analizy pomysłów uczestników na własne podcasty. Ta część będzie okazją do wymiany doświadczeń, pobudzenia kreatywności i poznaniu potrzeb tego rynku. Michał Oleszczyk z pewnością opowie o tym, jak angażować odbiorców za pomocą opowieści, jak mówić, by fascynować i jak wykorzystać moc storytellingu w podcastach. Podobno statystyczny podcaster publikuje 7 odcinków i… daje sobie spokój z nagrywaniem. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec?

prowadzący warsztaty