VHS HELL LIVE

REPRODUKTORKI

Seans, który odbędzie się w ramach 7. Festiwalu Kamera Akcja to pokaz z cyklu VHS HELL LIVE, podczas którego ścieżka dialogowa (i nie tylko) filmu będzie improwizowana na żywo przez lektora. To od niego zależy czy będzie wiernie trzymał się tekstu, czy zdecyduje się na szalony freestyle. Tym razem widzowie usłyszą aksamitny głos Piotra Czeszewskiego, członka VHS HELL.

W programie:

„Reproduktorki” (Breeders), reż. Tim Kincaid, USA, 1986, 77 min.

Jeden z nielicznych, obok „Robot Holocaust”, filmów w dorobku Tima Kincaida nie będący gejowskim porno. Fabuła „Reproduktorek” została osnuta wokół śledztwa dotyczącego bestialskich gwałtów, których dopuszcza się grasujący na Manhattanie napalony obcy. Jego ofiarą padają seksowne dziewice. Śladem tajemniczego potwora podążają detektyw i nieustraszona pani doktor.

Tim Kincaid – urodzony w 1944 roku w Kalifornii, znany również pod pseudonimami jako Joe Gage lub Marc Larson. Amerykański reżyser filmowy, autor scenariuszy, producent. Znany przede wszystkim z wyreżyserowania trylogii filmów gejowskich („Kansas City Trylogy” lub „The Working Man Trilogy”), ukazujących konsekwentne portrety płci męskiej.

Lektor: Piotr Czeszewski – (ex. Kozi Syn, Chór GUMED) Członek kolektywu VHS HELL i Cowboy Country Society Club. Beznadziejnie zakochany w typografii i muzyce, zawodowo zajmuje się walką ze złym gustem. W wolnych chwilach dużo mówi i jeszcze więcej słucha, a przede wszystkim niezmiennie czeka na przelew.

VHS HELL, które czerwcu skończyło sześć lat, to cykliczne pokazy filmów klasy B odbywające się na terenie Trójmiasta. Nazwa została zaczerpnięta od instalacji Maurycego Gomulickiego eksponowanej w ramach wystawy „Schizma – Sztuka polska lat dziewięćdziesiątych”. Autorom cyklu przyświecają trzy cele: oddanie hołdu okresowi tuż po transformacji ustrojowej, kiedy ich dzieciństwo kręciło się wokół wypożyczalni wideo, ocalenie od zapomnienia kultowego nośnika oraz zabawa przy filmach, które kochają.

Krystian Kujda – fotograf, kolekcjoner, organizator cyklu pokazów filmowych VHS HELL. Z wykształcenia filmoznawca, ale bardziej sobie ceni wiedzę, którą wyniósł z osiedlowej wypożyczalni video. Pracuje na cmentarzu i w gdańskim Biurze Prezydenta ds. Kultury.

vhs