Skrytykuj.pl na FKA

Skrytykuj.pl na 9. Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi

19 października (piątek), Kino Kinematograf, Muzeum Kinematografii
g. 09:00–11:45, 12:15–15:00

Goście: Kaja Klimek, Patrycja Mucha, Sebastian Smoliński

Warsztaty organizowane w ramach kampanii Skrytykuj przez Filmoteką Narodową – Instytut Audiowizualny, partnera Festiwalu Kamera Akcja skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zajęcia są przygotowywane z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych. Podczas warsztatów młodzież obejrzy i skonfrontuje ze sobą dwie produkcje z sekcji „Filmoznawca-Filmowiec”, której bohaterem jest Paweł Edelman – światowej klasy autor zdjęć filmowych. Analizie zostaną poddane: etiuda „Stasiek” Władysława Pasikowskiego, pod opieką Filipa Bajona, za którą reżyser otrzymał ocenę 5 z plusem oraz film „Wstęga Möbiusa” Łukasza Karwowskiego, który otrzymał nominację do studenckiego Oscara w roku 1989.

Udział w warsztatach stanowi ważny element przygotowań do startu w konkursie „Skrytykuj!” oraz Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Projekt realizowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

ZAPISY NA WARSZTATY
W zajęciach mogą wziąć udział zorganizowane grupy uczniów szkół ponadpodstawowych, w miarę wolnych miejsc będą przyjmowane zgłoszenia indywidualne. Zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mail: filmotekaszkolna@fn.org.pl. W zgłoszeniu prosimy o zawarcie następujących informacji: imię i nazwisko opiekuna grupy (lub osoby indywidualnej), tel. do kontaktu, nazwa i adres szkoły, liczba uczniów oraz liczba opiekunów., preferowana tura zajęć.

Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty. Przyjęcie zgłoszenia i potwierdzenie uczestnictwa zostanie wysłane 9 października. Liczba miejsc jest ograniczona.