WARSZTATY

Zostań krytykiem filmowym i ucz się od najlepszych!
Darmowe warsztaty krytyczno-filmowe podczas
3. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA w Łodzi

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA zaskakuje i rok rocznie poszerza ofertę atrakcji. W ostatni weekend marca (22-25 marca 2012 r.) oprócz dobrego repertuaru, paneli dyskusyjnych i konkursów, widzowie będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach krytyczno-filmowych prowadzonych przed doskonałych specjalistów.

Warsztaty krytyczno-filmowe to dwugodzinne seminaria skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych filmem, a w szczególności krytyką filmową. Celem jest zapoznanie młodych ludzi z zawodem krytyka filmowego od strony praktycznej. Pokazanie pracy i wysiłku, jaki trzeba włożyć, aby stworzyć wartościowy tekst krytyczny. Krytyka filmowa to także twórczość literacka.
To doskonała okazja do nauki warsztatu krytyczno-filmowego od najlepszych! Kochasz kino? Uwielbiasz o nim pisać, ale nie wiesz czy robisz to dobrze? Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!
Wybierz jedną z dwóch możliwości:

Sobota, 24.03.2012, g.10.00
Po seansie. 
Warsztaty krytyczno-filmowe

Warsztaty będą się skupiać na podstawowych zasadach stosowanych w tworzeniu tekstu krytycznego: kwerenda, poprawność językowa i stylistyczna, ograniczenia objętościowe, dostosowanie stylu do odbiorcy. Obejmować będą pracę nad tekstem, a szczególnie refleksję nad wartościowaniem i oceną. Uczestnicy zostaną zapoznani z dziennikarską retoryką i strukturą wypowiedzi krytycznych. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonego i nagradzanego za swoją pracę krytyka filmowego Łukasza Maciejewskiego.

Niedziela, 25.03.2012, g. 10.00
Czemu te kafelki są białe? W filmie wszystko jest znaczące.
Warsztaty z analizy filmu

Warsztaty z analizy filmu skierowane są do tych którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności analizy i interpretacji filmu. Przekazywane informacje obejmą m.in. określanie konstrukcji narracyjnych, wybrane właściwości stylistyczne poszczególnych utworów (kompozycja obrazu, rozwiązania inscenizacyjne i montażowe, sposób wprowadzania muzyki i dźwięku, rozwiązania wizualne). Różnorodne przygotowane wcześniej przykłady filmowe umożliwią prezentację odmiennych sposobów rozwiązywania konkretnych zagadnień. Zajęcia prowadzone będą przez Dagmarę Rode – filmoznawczynię z Uniwersytetu Łódzkiego, której zajęcia wszyscy absolwenci polecają.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 marca pod adresem malwina@kameraakcja.com.pl.