KONKURS NA TEKST KRYT.

Zrób pierwszy krok do krytyki filmowej

Krytyk filmowy swoimi tekstami zachęca do dyskusji, prowokuje pytania, skłania do refleksji. Dla jednych jest on autorytetem, dla innych postacią zachęcającą do riposty. Krytycy nie piszą tylko dla siebie, nie obawiają się konfrontacji z różnymi opiniami. Ty swój pierwszy krok do zostania krytykiem filmowym możesz zrobić wysyłając swoje teksty na konkurs organizowany przez Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.

Konkurs na tekst krytyczny-01

REGULAMIN KONKURSU NA TEKST KRYTYCZNY 2014 – POBIERZ

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać dwa teksty krytyczne: recenzję filmu wartego uwagi oraz esej, felieton lub analizę na dowolny temat okołofilmowy. Wyłonieni w konkursie będą mieli okazję poznać zawód krytyka od środka podejmując staż w redakcji patrona medialnego Festiwalu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia 2014 r. Warto się spieszyć, bo czasu zostało już niewiele.

„Zależy nam na tekstach niepublikowanych. Chcemy wyłonić nowe talenty krytycznofilmowe oraz dać im szanse do rozwijania warsztatu poprzez uczestnictwo w szkoleniach organizowanych na naszym festiwalu, a później podczas stażu” – mówi Malwina Czajka, koordynator festiwalu.

Jak co roku w jury zasiądą krytycy filmowi i filmoznawcy. W ubiegłych latach byli to m.in. Michał Oleszczyk, Andrzej Kołodyński czy Piotr Sitarski.