Łódź w filmach. Spotkanie z reżyserką Marią Ornaf

Łódź w filmach. Spotkanie z reżyserką Marią Ornaf

Gościni: Maria Ornaf
Prowadząca: Diana Dąbrowska
Miejsce: online, na platformie Think Film
Spotkanie i pokaz filmu online w ramach cyklu Akcja Edukacja: wstęp wolny

Co roku Prezydent Miasta Łodzi przyznaje stypendia artystyczne, które dla wielu młodych ludzi są okazją do rozwinięcia skrzydeł w świecie sztuki, w tym dla osób zajmujących się kinem. Niestety brakuje przestrzeni, w której zrealizowane produkcje można zaprezentować publicznie. Z pomocą przychodzi projekt Akcja Edukacja, który wyświetli filmy laureatów stypendium. Jednym z nich będzie robocza wersja filmu „Ucho nie ma powieki” autorstwa Marii Ornaf; studentki Szkoły Filmowej w Łodzi. Jest to portret łódzkich dzieci pochodzących z biednych, często patologicznych rodzin, który przywodzi na myśl słynne „Jestem zły” Grzegorza Packa. Po pokazie odbędzie się spotkanie z młodą reżyserką, która stoi u progu wielkiej filmowej kariery.

Po zakończeniu spotkania, które odbędzie się na Facebook’u Festiwalu Kamera Akcja będzie unikalna możliwość obejrzenia work in progress filmu „Ucho nie ma powieki” Marii Ornaf na platformie Think Film (tylko przed 4 godziny).

Spotkania z cyklu Akcja Edukacja są realizowane w ramach programu „Łódź akademicka, Łódź naukowa 2021”. Projekt dofinansowany jest z budżetu miasta Łodzi w ramach regrantingu przeprowadzonego przez Centrum Opus. Organizatorem jest Fundacja FKA. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.