Konkurs „Krytyk pisze” edycja 2018

Krytycy i twórcy oceniają

Jesteś młodym kinofilem i chcesz zajmować się krytyką filmową? To okazja, abyś zrobił pierwszy krok w tę stronę. Postaw na rozwój ścieżki zawodowej!

“Krytyk pisze” to konkurs, w którym liczy się kreatywność. Wystarczy napisać tekst krytyczny o tematyce filmowej. Forma jest dowolna. Ważna jest oryginalność i lekkie pióro. Wiedza oraz doświadczenie są bezcenne, a docenienie przez znanych i cenionych krytyków i ekspertów szczególnie nobilituje. Co więcej, w tym roku nie tylko krytycy oceniają krytyków! Powołaliśmy do życia jury złożone z twórców filmowych, którzy będą mieli okazję ocenić przyszłych krytyków filmowych. Daj się zauważyć! Sprowokuj, zainspiruj, dostarcz czytelnikowi emocji!

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 września 2018 r.

 

Wystarczą trzy kroki:

  1. Zapoznaj się z Regulaminem konkursu, który dostępny jest tutaj.
  2. Stwórz oryginalny tekst krytyczny o dowolnej tematyce filmowej. Wyślij nam formularz zgłoszeniowy oraz tekst krytyczny. Formularz dostępny jest tutaj.
  3. Poczekaj na werdykt jurorów! Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego otwarcia festiwalu w dniu 18 października 2018 r.

Regulamin Konkursu „Krytyk pisze”

Formularz zgłoszeniowy Konkursu „Krytyk pisze”

Uczestnicy konkursu mogą wziąć udział w wybranych przez siebie warsztatach podczas dziewiątej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja (18-21 października 2018 r.) w Łodzi. Najlepsi z najlepszych będą mieli okazję poznać zawód krytyka od środka podejmując staż w redakcji patrona medialnego Festiwalu.

Zależy nam na tekstach niepublikowanych. Chcemy wyłonić nowe talenty krytycznofilmowe oraz dać im szanse do rozwoju. Nasi laureaci są obecnie stałymi współpracownikami magazynu „Kino” czy „FilmPRO” oraz publikują na portalach internetowych. – mówi Gosia Gontarska, organizatorka festiwalu.

Jak co roku w jury zasiądą krytycy filmowi i filmoznawcy. W ubiegłych latach byli to m.in. Michał Oleszczyk, Łukasz Maciejewski czy Mariola Wiktor.

 

Na pytania dotyczące konkursu odpowiada koordynatorka – Agnieszka Hawryluk pod adresem: konkurs@kameraakcja.com.pl