Konkurs „Krytyk mówi” edycja 2018

Konkurs do przegadania

Opowiedz, zmontuj, zainspiruj widzów prelekcją podczas festiwalu. Zgłoś się do konkursu “Krytyk mówi”!

Krytyka to więcej niż słowa. W epoce YouTube liczą się już nie tylko teksty pisane, ale także ciekawe ustne wypowiedzi krytycznofilmowe wyrażone za pomocą środków filmowych. Wyważone gesty, mimika, odpowiedni ton głosu, intonacja to niezbędne cechy współczesnego krytyka filmowego. Jeśli mówienie o filmie sprawia ci przyjemność, zgłoś się do konkursu „Krytyk mówi” organizowanego przez Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.

Nie musisz prowadzić wideobloga (choć możesz!), wystarczy, że stworzysz wypowiedź wideo, która zaskoczy selekcjonerów. Masz czas jedynie do 6 października 2018 r., więc sięgnij po komputer, program do montażu i wysyłaj film. Finaliści podczas festiwalu zmierzą się ze sobą wygłaszając prelekcje przed filmami

W tym roku stawiamy wysoko poprzeczkę! Zachęcamy Cię do zmierzenia się z wymagająca formą vloga i prelekcji przed seansem. Jak wiele potrzeba do podbicia serca publiczności na festiwalu? Przyjmij wyzwanie! Użyj wyobraźni, opowiedz o filmie obrazem i słowem!

Nabór do Konkursu został przedłużony i zakończy się 6 października 2018 r.

Wystarczą trzy kroki:

  1. Zapoznaj się z Regulaminem konkursu, który dostępny jest tutaj.
  2. Stwórz wyjątkowe wideo wypowiedzi. Użyj nieskończenie dużych możliwości, które dają narzędzia nowoczesnej krytyki. Wyślij nam formularz zgłoszeniowy z plikiem wideo. Formularz dostępny jest tutaj.
  3. Poczekaj na werdykt selekcjonerów i zmierz się w finałowym starciu na scenie festiwalowych kin z pozostałymi finalistami, zapowiadając wylosowane seanse.

Regulamin Konkursu „Krytyk mówi”

Formularz zgłoszeniowy Konkursu „Krytyk mówi”

Na pytania odpowiada koordynatorka konkursu – Agnieszka Hawryluk pod adresem: konkurs@kameraakcja.com.pl