Konkurs Etiud i Animacji edycja 2018

Zgłoś film i daj się ocenić krytykom filmowym

To już kolejna edycja Konkursu Etiud i Animacji, w którym krytycy filmowi i blogerzy wyłonią najlepszy krótkometrażowy film festiwalu.

Wysyłając swój film na konkurs młody twórca ma szansę zwrócić na siebie uwagę krytyków filmowych i blogerów. To możliwość zderzenia się z opinią tych, którzy recenzują, a często też programują festiwale filmowe. – mówi Przemek Glajzner, organizator festiwalu.

Etiudy i animacje do 30 minut – takie filmy można zgłaszać do 11 września 2018 r. na konkurs podczas dziewiątej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja (18-21 października 2018 r.). Projekty konkursowe oceniane będą pod kątem niekonwencjonalnych przemyśleń, intrygujących rozwiązań formalnych, ciekawych analiz i nowatorskiego podejścia do języka filmu.

Laureatem Konkursu na Festiwalu Kamera Akcja jest m.in. Kuba Czekaj reżyser „Baby Bump”, który zachwycił krytyków swoim krótkometrażowym filmem Twist and Blood.

Regulamin Konkursu

Formularz zgłoszeniowy Konkursu

Chcesz zostać jurorem?

Jeśli prowadzisz bloga lub vloga filmowego możesz zasiąść w jury tegorocznego Konkursu Etiud i Animacji. Tradycyjnie to właśnie krytycy filmowi i blogerzy zdecydują o głównej nagrodzie. Wyślij swoje zgłoszenie na adres mailowy: konkurs@kameraakcja.com.pl

Kto w tym roku zasiądzie w jury? Przekonamy się już w październiku.


Na wszelkie pytania dotyczące konkursu odpowiada koordynatorka – Agnieszka Hawryluk pod adresem: konkurs@kameraakcja.com.pl