Klasyka krytyka

SZARADA
reż. Stanley Donen, 1964
nominacja do Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną, Nagroda BAFTA dla Audrey Hepburn za najlepszą rolę żeńską

Regina Lambert planuje rozwieść się z mężem, jednak pod jej nieobecność w Paryżu zostaje on zamordowany. Okazuje się że był zamieszany w kradzież 250 tysięcy dolarów. Kobieta jest ściągana przez francuską policję, CIA i jeszcze kilku podejrzanych mężczyzn. Nie może nikomu zaufać. Zabawny, romantyczny i trzymający w napięciu film wybitnego reżysera Stanleya Donena z urzekającą Audrey Hepburn i tajemniczym Carym Grantem w rolach głównych.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ
Film dostępny tylko online.

Szarada, reż. Stanley Donen, 1964

POBIJ DIABŁA
reż. John Huston, 1953
National Board of Review – NBR Award

Pełen intryg, przygód i zwrotów akcji dramat z Humphreyem Bogartem w roli głównej. Czterej kanciarze wypływają z Włoch do Afryki, aby zająć ziemię ze złożami uranu. Kto pierwszy ten lepszy, ale rywalizacja jest o wiele bardziej zagorzała, niż początkowo mogłoby się wydawać. Na ekranie śmietanka gwiazd ówczesnej kinematografii: Peter Lorre (Casablanca”, Sokół Maltański”), Bernard Lee (seria filmów o agencie 007), a także włoska ikona Gina Lollobrigida.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ
Film dostępny tylko online.

Beat the Devil, reż. John Huston, 1953

OBYWATEL JOHN DOE
reż. Frank Capra, 1942
nominacja do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny

Niejaki John Doe wysyła do redakcji poczytnego dziennika list, w którym grozi publicznym popełnieniem samobójstwa. Rozgoryczony obywatel chce skoczyć z dachu ratusza i w ten sposób zaprotestować przeciwko aktualnej sytuacji na świecie, zwłaszcza wszechobecnemu bezrobociu. Odzew jest natychmiastowy. Tajemniczy John Doe dostaje się na pierwsze strony gazet i w oczach zwykłych ludzi urasta do rangi bohatera narodowego.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ
Film dostępny tylko online.

Meet John Doe, reż. Frank Capra, 1942