KISS ME: ALEXANDRA THERESE KEINING

POCAŁUJ MNIE

Czas trwania: 105 minut Reżyser: Alexandra Therese-Keining Scenariusz: Alexandra Therese-Keining Obsada: Ruth Vega Fernandez, Liv Mjönes, Krister Henriksson, Lena Endre, Josefine Tengblad Zdjęcia: Ragna Jorming Produkcja: Szwecja, 2011

Opis:

Miłość, związek, akceptacja. Nie tylko między dwojgiem ludzi, ale też w rodzinie i w samym sobie. Mia i Frida, dwie trzydziestolatki, spotykają się na przyjęciu zaręczynowym swoich rodziców. Ojciec Mii zamierza wziąć ślub z matką Fridy. Mia, która jest skonfliktowana z ojcem i nie była w domu rodzinnym od dawna, przyjeżdża ze swoim chłopakiem. Również planują ślub. Jednak podczas tego pierwszego spotkania między kobietami zaiskrzy na tyle, że relacje z bliskimi zmienią się w nieprzewidywalny sposób.

film_pocaluj-mnie_foto

Nagrody:

Camerimage: Konkurs Debiutów Operatorskich (nominacja)

Złote Żuki: Najlepsza rola drugoplanowa (nominacja)

NASTOLATKI

Czas trwania: 106 minut Reżyser: Alexandra Therese Keining Scenariusz: Alexandra Therese Keining
Obsada: Tuva Jagell, Louise Nyvall, Alexander Gustavsson, Wilma Holmén, Mandus Berg Zdjęcia: Ragna Jorming Produkcja: Finlandia, Szwecja, 2015

Opis:

Kim, Bella i Momo, prześladowane w szkole nastolatki, przechodzą przez trudny proces dojrzewania. Otoczone przez mroczny świat przemocy, zmarginalizowane i zagubione dziewczyny, mają tylko siebie. Wszystko się zmienia, gdy w ogrodzie jednej z nich, znajdują magiczny kwiat, którego sok zamienia dziewczęta w chłopców. Zmienia się nie tylko ich płeć, ale także spojrzenie na świat. Choć dla Momo i Belli to zabawa, dla Kim, niepogodzonej ze swoją płcią, bycie chłopcem jest czymś więcej.

Nagrody:

Europejska Akademia Filmowa: Nagroda Młodej Widowni (nominacja)

Alexandra Therese Keining

Urodziła się 1976 roku w Szwecji. Jest reżyserką i scenarzystką taki filmów, jak: „Pocałuj mnie”, „Nastolatki”, „Elegia” czy „Hot dog”, którym zadebiutowała jako jedna z najmłodszych kobiet-reżyserów w Szwecji. Pracuje również jako reżyser castingu do produkcji filmowych i telewizyjnych.