Coming of Age

SLALOM
reż. Charlène Favier, 2020
MFF Cannes 2020 – Oficjalna selekcja, Deauville Film Festival – Nagroda Prix d’Ornano-Valenti
pokaz premierowy

Od początku do końca wyważony i doskonale skrojony „Slalom” w reżyserii Charlène Favier o „fabryce” mistrzów narciarstwa alpejskiego to wyjątkowy przykład wybuchowej mieszanki gorących emocji, które płyną prosto z głównej bohaterki (w rolę Lyz wciela się Noée Abita), doświadczającej molestowania ze strony swojego trenera oraz surowych i zamarzniętych szczytów gór. Film francuskiej reżyserki zdobią kadry Yanna Maritauda, który szerzej znany jest dzięki zdjęciom do „Train Station” Xaviera Agudo.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ
Film dostępny offline i online.

Slalom, reż. Charlène Favier, 2020

WAVES
reż. Trey Edward Shults, 2019
Hamptons International Film Festival 2019 – Zicherman Screenplay Award, 38 nominacji i 13 nagród na całym świecie, produkcja studia A24
brak polskiej dystrybucji kinowej

Perypetie dwójki rodzeństwa, których życie zmienia się za sprawą kilku decyzji. Tyler jest świetnie zapowiadającym się młodym sportowcem, a u boku towarzyszy mu atrakcyjna partnerka. Jego siostra, Emily, jest wycofana, stara się nie wyróżniać z tłumu. Nic jednak nie jest dane na zawsze. Przekonujący i efektowny dramat o emocjach, które przeżywają nie tylko nastolatkowie. Film idealnie przywołuje konteksty afroamerykańskiej identyfikacji oraz nurtu #BlackLivesMatter.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ
Film dostępny tylko offline.

Waves, reż. Trey Edward Shults, 2019

ZA WCZEŚNIE
reż. Rashaad Ernesto Gree, 2019
Sundance Film Festival 2019 – Oficjalna selekcja, Montclair Film Festival 2019 – Future/Now – Special Jury Prize, Audience Award
pokaz przedpremierowy

Ostatni powiew gorącego, beztroskiego lata. Przed młodą Ayanną wyjazd na studia, wielkie plany i marzenia. Cel przedsięwzięty, klamka już dawno zapadła, Ale serce nie sługa i wybija rytm w zupełnie inną stronę. Ciepły, czuły i romantyczny. To nie jest jednak kolejne romansidło, lecz troskliwie wyreżyserowane love story o pozytywnych, etnicznych wibracjach plus świeże spojrzenie na emocje w kontekście nurtu #BlackLivesMatter.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ
Film dostępny tylko online.

Za wcześnie, reż. Rashaad Ernesto Gree, 2019