Miejsca festiwalowe

To już oficjalne – najbliższa edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja zostanie zorganizowana w nowym miejscu. Miło nam poinformować, że na 9. FKA zapraszamy do Szkoły Filmowej w Łodzi!

Tegoroczny Festiwal Kamera Akcja zagości w murach obchodzącej w tym roku swoje 70-lecie Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. To jedna z najstarszych i najsłynniejszych uczelni filmowych na świecie, co roku zajmująca najwyższe miejsca w międzynarodowych rankingach uczelni artystycznych. Publiczność będzie mogła brać udział w wydarzeniach festiwalu w trzech salach projekcyjnych Szkoły Filmowej – w tym słynnej sali kinowej im. Antoniego Bohdziewicza (KINO A), w której na co dzień funkcjonuje Kino Szkoły Filmowej programowane przez Festiwal Kamera Akcja.

Główna sala będzie znajdować się w przestronnej, zmodernizowanej hali filmowej (KINO Z), która w grudniu ubiegłego roku została wyposażona w nowoczesny sprzęt kinowy do projekcji 4K. Seanse odbędą się także w sali kinowej wydziału aktorskiego (KINO H). W nowoczesnej sali dydaktycznej Szkoły Filmowej zrealizowany zostanie również bogaty program spotkań i warsztatów (SALA Z).

Szkoła Filmowa w Łodzi

Gospodarzem części wydarzeń festiwalowych będzie znajdujące się w sąsiedztwie Szkoły Filmowej Muzeum Kinematografii. W każdym bloku godzinowym wszystkie sale festiwalowe będą w stanie pomieścić blisko pół tysiąca widzów.

Klub festiwalowy w tym roku będzie mieścić się w… parku! W kawiarni Tubajka życie festiwalowe będzie tętnić każdego wieczoru do późnej nocy! 

Festiwalowe wydarzenia odbędą się w budynkach A, H i Z.

 

Miejsca festiwalowe:

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi
ul. Targowa 61/63

 

Muzeum Kinematografii w Łodzi
pl. Lecha Kaczyńskiego 1 (pl. Zwycięstwa)

 

Klub festiwalowy: Tubajka – kawiarnia w parku Źródliska
pl. Lecha Kaczyńskiego 3 (pl. Zwycięstwa)