Co w ramach karnetu? Informacje praktyczne

Co w ramach karnetu? Informacje praktyczne

12. edycja Festiwalu Kamera Akcja rozpocznie się już 30 września i potrwa do 7 października. W ramach karnetu (50 zł) można uczestniczyć w edycji stacjonarnej (30.09–3.10) w Szkole Filmowej w Łodzi (trzy sale kinowe) oraz w edycji online (30.09–7.10) na platformie Think Film.

Co obejmuje karnet?

Stacjonarnie: Łódź

Edycję stacjonarną rozpoczniemy w czwartkowy wieczór (30 września) unikalnym pokazem plenerowym w postindustrialnej przestrzeni Łodzi. 1 października (piątek) będzie dniem z Łodzią filmową – na uczestników czekać będą spacery po Łodzi filmowej (z wejściem do miejsc niedostępnych na co dzień), warsztaty, zwiedzanie wystaw, wydarzenia towarzyszące m.in. kolejne -spotkanie z kinem interaktywnym. Projekcje w Szkole Filmowej w Łodzi rozpoczniemy wieczorem (1.10) filmem „Moje wspaniałe życie” Łukasza i Natalii Grzegorzków. Aż do niedzieli (3 października) będziemy spotykać się w trzech salach kinowych na seansach i wydarzeniach z udziałem gości. Nie zabraknie wyczekiwanych paneli dyskusyjnych, tym razem prowadzącą będzie Kaja Klimek.

Online: Think Film

Równolegle trwać będzie online’owa wersja festiwalu, która potrwa o 4 dni dłużej (30.09-07.10). Na platformie Think Film  codziennie odbywać się będą minimum trzy pokazy filmowe, dostępne w czterogodzinnych oknach czasowych: 

BLOK 1 (15:00-19:00) 

BLOK 2: (18:00-22:00) 

BLOK 3: (21:00-1:00)

Spotkania online z gośćmi: minimum jedno dziennie. Łącznie odbędzie się około 10 wydarzeń. 

Dodatkowe atrakcje:

Bilety do Muzeum Kinematografii w cenie 5 zł (przez cały czas trwania festiwalu)

Pokazy online krótkich form Międzynarodowego Konkursu Etiud i Animacji (przez cały czas trwania festiwalu)

Zniżki w klubie festiwalowym dla karnetowiczów (od 30 września do 3 października)

Rada dla przyjezdnych: 

Zarezerwujcie sobie nocleg od czwartku do poniedziałku. Ostatni seans w niedzielę skończy się o godzinie 22:00.

Udział w tegorocznym FKA możliwy będzie dzięki karnetowi DWA w JEDNYM. Jego cena – 50 zł – to ukłon w stronę wszystkich, którzy pragną oderwać się od trudnej rzeczywistości i zanurzyć w filmowych przestrzeniach, zarówno stacjonarnie w Łodzi, jak i online – na platformie Think Film. Dla osób posiadających Kartę Absolwenta, Fiszkę lub studiujących filmoznawstwo cena karnetu wynosi 40 zł. 

12. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się od 30 września do 7 października 2021 roku: stacjonarnie w Łodzi (30.09.–3.10.) oraz online na platformie Think Film (30.09.–7.10.). Karnety (offline: 4 dni i online: 8 dni) w cenie 50 zł są jeszcze dostępne. Zadanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.