Zapisy na warsztaty ruszyły!

Zapisy na warsztaty ruszyły!

Marzysz o organizowaniu festiwalu filmowego, chcesz prowadzić własny kanał na YouTube lub podcast, a może chcesz być reżyserem videoclipów? Zgłoś się już dziś!

25 września ruszyły zapisy na warsztaty podczas 10. Festiwalu Kamera Akcja. W tym roku będziecie mieli okazję zaprogramować własne wydarzenie filmowe, stworzyć swój autorski teledysk, a także skonsultować pomysł na własny kanał krytycznofilmowy. Na kreatywne działania podczas warsztatów musi znaleźć się przestrzeń twórcza i odpowiednia ilość czasu poświęcona każdemu uczestnikowi, stąd ilość miejsc jest ograniczona! Łapcie za formularze zgłoszeń i korzystajcie z tych niepowtarzalnych propozycji.

Warsztaty “Zaplanuj festiwal filmowy”

Prowadzący: Joanna Łapińska
Termin: 19 października, sobota, godz. 9:00 – 11:45
Miejsce: Kino Szkoły Filmowej
Liczba miejsc: 9
Wstęp wolny

Zapisz się TUTAJ

Duży międzynarodowy festiwal, lokalny przegląd, a może tydzień poświęcony wybranej kinematografii – wydarzenia filmowe mogą mieć wiele form, odbywać się w różnych ramach. Specyfika pracy selekcjonera festiwalu w dużej mierze zależy od skali i zasięgu wydarzenia. Są jednak mechanizmy, które działają tak samo niezależnie od rodzaju imprezy.

Na co zwracać uwagę planując wydarzenie, jak odnaleźć swoje miejsce na mapie już istniejących festiwali, jak pozyskiwać filmy i przygotować ich festiwalowe prezentacje, jak pracować z publicznością, czy w świecie imprez filmowych powiedziano już wszystko, a jeśli nie, gdzie jest pole do nowatorskich rozwiązań, do bycia kreatywnym – o tym oraz o innych aspektach pracy selekcjonera festiwalu będziemy rozmawiać podczas warsztatów, które poprowadzi dyrektor programowa Festiwalu Transatlantyk – Joanna Łapińska.

Punktem wyjścia będą pomysły na wydarzenie filmowe lub festiwale zgłoszone przez uczestników warsztatów. Z tymi imprezami, dopiero w fazie planowania, pracować będziemy też w trakcie warsztatów. Jeśli więc chciałbyś organizować festiwal filmowy, masz pomysł na to wydarzenie i długą listę pytań dotyczących praktycznej strony przygotowania programu tego typu imprezy – te warsztaty są dla ciebie.

Partnerzy warsztatów:

Warsztaty “Cięcie. Uwolnij umysł z Bolesławem Lewickim”

Prowadzący: Małgorzata Stasiak, Karol Kubiak
Termin: 19 października, sobota, godz. 12:00 – 14:45
Miejsce: Kino Szkoły Filmowej
Liczba miejsc: 9
Wstęp wolny!

Zapisz się TUTAJ | ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ

Technoteledysk, wideoklip pełen humorystycznych akcentów, a może awangardowy wideoart – teledyski mogą mieć wiele form, być zrealizowane w różnorodnym stylu i za pomocą innego klucza. Specyfika pracy montażysty w dużej mierze zależy od konceptu, ale także od materiału wyjściowego. Są jednak mechanizmy, które działają tak samo niezależnie od rodzaju filmu czy wybranej formy.

Na co zwracać uwagę tworząc krótki film, jak odnaleźć swój styl, jak pracować z materiałem archiwalnym i stworzyć z niego współczesny teledysk – te i inne aspekty pracy nad filmem będą poruszone podczas warsztatów. Nie będziemy „gadać”, będziemy działać, bo praktyka czyni mistrza.  Warsztaty poprowadzą Małgorzata Stasiak artystka, trenerka procesu twórczego i filmoznawczyni oraz Karol Kubiak filmoznawcza i montażysta.

Punktem wyjścia będą etiudy studenckie zrealizowane pod opieką artystyczną prof. Bolesława Lewickiego (Rzeźba, Maska przeciwgazowa, Kąpiemy nasze dzieci, Akwaforta). Na bazie tych krótkometrażowych filmów powstaną teledyski zmontowane przez uczestników pod ich ulubione utwory. Czeka nas dużo zabawy i jeszcze więcej kreatywnej pracy twórczej. To unikalne warsztaty jedynie dla 9 osób. Nie zwlekaj zapisz się już dziś. 

Warsztaty odbywają się w ramach obchodów 60-lecia filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim.

Partnerzy warsztatów:


Vlogi, blogi i podcasty. Warsztaty krytycznofilmowe

Prowadzący: Marcin Radomski (vlog Kino Rozmowa), Bolesław Racięski i Michał Lesiak (podcast Ścieżka Dźwiękowa), Marta Chylińska i Mateusz Żebrowski (vlog Drugi Seans)
Termin: 20 października, niedziela 12:30-14:30  
Miejsce: Muzeum Kinematografii
Liczba miejsc: 30
Wstęp wolny!

Zapisz się TUTAJ

W sieci jest coraz więcej treści – wartych uwagi blogów, pojawiają się jak grzyby po deszczu kolejne podcasty i nagrania wideo. Zrobienie dobrego odcinka wymaga dużo pracy. Żmudna redakcja, systematyczność i aktywność w social mediach to niektóre elementy całej układanki.

Planowanie, przygotowanie programu, montaż i ….można już publikować materiał. Na początku jest zapał i energia, ale co zrobić, aby chęci się nie wypaliły? Przed wami warsztaty z tworzenia jakościowego kontentu na temat kina w Internecie.

Partnerzy warsztatów:


To nie wszystko. Czekają Was jeszcze wydarzenia, na które nie prowadzimy zapisów. Limitem miejsc będzie ilość krzeseł na sali.

 1. Akcja montaż: Wilkołak – reż. Adrian Panek, 88 min. Case study z montażystą Jarosławem Kamińskim
 2. Akcja obraz: Ja teraz kłamię reż. Paweł Borowski, 107 min, Case study z autorem zdjęć filmowych Arkadiuszem Tomiakiem
 3. Aktor a krytyk: Sebastian Fabijański i Łukasz Maciejewski
 4. Warsztaty Skrytykuj.pl dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
 5.  Krytyk kradnie. Przegląd wideoesejów z Kubą Mikurdą
 6. Spotkanie z książką: PSY – reż. Władysław Pasikowski, 104 min i spotkanie z Michałem Piepiórką na temat polskiego kina po transformacji ustrojowej
 7. 70-lecie WFO: Dziwor w Łodzi. Spotkanie z Bogdan Dziworskim po filmach “Hokej”, “Kilka opowieści o człowieku”, “Dziwor”
 8. Must see. Power speeche branży filmowej
 9. Panel dyskusyjny: Pieniądze to (nie)wszystko
 10. Panel dyskusyjny: Do utraty tchu. Dyskusja dla prawdziwych kinomanów
 11. Panel dyskusyjny: Skazani na widza. O tworzeniu filmu

Więcej informacji w pozostałych “zakładkach” na naszej stronie. 10 edycja nie mogła wyglądać lepiej! Planujcie swoją obecność! Czas start!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *