„Boże Ciało” filmem otwarcia 10. Festiwalu Kamera Akcja!

„Boże Ciało” filmem otwarcia 10. Festiwalu Kamera Akcja!

Galę otwarcia, jubileuszowej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, uświetni pokaz najnowszego dzieła Jana Komasy – „Boże Ciało”, który będzie reprezentował Polskę podczas walki o Oscara.

To dojrzały, mądry film młodego twórcy. Porywająca gra Bartosza Bieleni i wiarygodny sposób opowiadania Jana Komasy przekonują o tym, że Bóg może się objawiać w nieoczywisty sposób. Reakcje widzów i krytyki w Wenecji i Toronto oraz zainteresowanie dystrybutorów z wielu krajów pozwalają wierzyć w międzynarodowy sukces filmu. To fragment uzasadnienia wyboru Komisji Oscarowej, która pod przewodnictwem Ewy Puszczyńskiej jednogłośnie wybrała film „Boże Ciało” na polskiego kandydata do nagród Akademii Filmowej w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy”.

Światowa premiera najnowszego filmu Komasy („Sala Samobójców”, „Miasto 44”) odbyła się podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie zdobył dwie nagrody: Label Europa Cinemas oraz Inclusive Award Edipo Re. Kilka dni później entuzjastycznie przyjęli go widzowie i krytycy biorący udział w 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia młodego chłopaka, który krótko po opuszczeniu zakładu poprawczego zostaje wzięty za księdza. W jego rolę znakomicie wciela się Bartosz Bielenia, wschodząca gwiazda polskiego filmu. – To jeden z najmocniejszych filmów, które zobaczyliśmy podczas tegorocznego festiwalu w Wenecji. Cała publiczność była tego zdania, nie bez powodu nagrodzono go owacją na stojąco. Trudno o lepsze otwarcie naszego festiwalu – podkreśla Przemek Glajzner, dyrektor Kamery Akcji.


Gala otwarcia odbędzie się 17 października o godzinie 19:00 w Budynku Z, Szkoły Filmowej w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *