„Nic nie ginie” – pokaz filmu i Q&A z udziałem twórców na 10. FKA!

„Nic nie ginie” – pokaz filmu i Q&A z udziałem twórców na 10. FKA!

Długie dyskusje na temat obejrzanych filmów to jeden z elementów budujących wyjątkową atmosferę podczas Festiwalu Kamera Akcja. Dyskutują widzowie, kinomani, krytycy, blogerzy, filmoznawcy, a także… twórcy! FKA to doskonała przestrzeń do skonfrontowania własnych wniosków, płynących z odbioru dzieła z jego autorem – reżyserem, scenarzystą, zdjęciowcem. Nie inaczej będzie tym razem – podczas 10. FKA widzowie będą mieli szansę obejrzeć „Nic nie ginie” w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej – absolwentki Szkoły Filmowej w Łodzi, a później… zadać pytania twórcom filmu – osobiście, na żywo, na gorąco!

„Nic nie ginie” to film opowiadający o grupie osób, których życiorysy wpisują się w paradygmat „samotnych wśród ludzi”. Teoretycznie funkcjonują w społeczeństwie, jednak los każdego z nich naznaczony jest smutkiem, poczuciem alienacji i odosobnienia. Sprawy nie ułatwiają zmiany i wyzwania, jakie stawia przed nimi życie – bohaterowie nie potrafią im sprostać, co jeszcze bardziej wpływa na ich negatywne samopoczucie. Coś się jednak wydarza – gdy w swoim osamotnieniu zbliżają się do natury, zaczynają dostrzegać jej siłę, a ich własna natura zaczyna się zmieniać…

„Nic nie ginie” pomaga zrozumieć, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa natura

Obraz „Nic nie ginie” był pokazywany w sekcji Panorama na festiwalu w Gdyni, a podczas wydarzenia „Młodzi i film” reżyserka – Kalina Alabrudzińska – odebrała nagrody za reżyserię (Jantar im. Stanisława Różewicza) oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego.

Kalina Alabrudzińska jest absolwentką Wydziału Reżyserii Filmowej i Teatralnej PWSTviT w Łodzi. Brała udział w tworzeniu takich filmów, jak „Wieża Jasny dzień”, „Śpiewający obrusik” czy „Aria Diva”. W październiku znów zagości w murach swojej macierzystej uczelni, by w ramach 10. edycji FKA, wraz z ekipą, odpowiedzieć widzom na najbardziej nurtujące ich pytania dotyczące jej najnowszego filmu. Spotkanie odbędzie się po seansie, w znanej już uczestnikom festiwalu formule Q&A. Zapraszamy do dyskusji!

Reżyserka „Nic nie ginie” – Kalina Alabrudzińska – odpowie na pytania widzów po seansie swojego filmu na 10. FKA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *