Konkurs „Krytyk Mówi” w nowej odsłonie!

Konkurs „Krytyk Mówi” w nowej odsłonie!

Zmieniamy się dla Was! Śledząc nowe, rozwijające się trendy w sposobie uprawiania krytyki filmowej, postanowiliśmy wpisać się w nurt coraz większej popularności recenzji wideo i… odmienić formułę konkursu „Krytyk Mówi”! Do tej pory jego uczestnicy prezentowali swoje oratorskie umiejętności krytycznofilmowe na żywo, przed seansami. W tym roku idziemy dalej i… przenosimy się do internetu!

Tegoroczna formuła konkursu „Krytyk Mówi” przybierze formę plebiscytu dla najlepszej internetowej audycji audiowizualnej o tematyce filmowej – w dowolnej formie. Jak to wygląda w praktyce? Do końca września widzowie i uczestnicy FKA mogą zgłaszać filmy swoich ulubionych twórców poprzez formularz (dostępny tutaj) do plebiscytu. Następnie Komisja Selekcyjna (złożona z wybranych organizatorów FKA) wybierze spośród nadesłanych propozycji audiowizualne recenzje, które przejdą do drugiego etapu konkursu. Ich lista będzie udostępniona na oficjalnej stronie FKA do 20.09. Wręczenie nagród oraz wyróżnień nastąpi 17 września, podczas uroczystego otwarcia 10. edycji Festiwalu Kamera Akcja. Pełny regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

W tym roku to właśnie Ty możesz wybrań swojego ulubionego twórcę filmowych vlogów. Czyje kanały subskrybujesz na YouTube? Opinią którego twórcy kierujesz się najmocniej, wybierając kolejny seans w kinie? Wolisz, gdy vlogerzy dyskutują w parze (tak jak u Sfilmowanych), czy może lubisz słuchać wyłącznie monologów (jak na kanale Na Gałęzi)? Zastanów się nad tym, jaki dobór kadru, sposobu montażu obrazu i dźwięku podobają Ci się najbardziej i wypełnij formularz zgłoszeniowy, by docenić pracę ulubionego twórcy. Podzielcie się z nami Waszymi typami, wybierzcie zwycięzcę i… odbierzcie niespodziankę – bo na osoby zgłaszające również czekają drobne upominki. Pamiętajcie – na zgłoszenia czekamy do końca września!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *