Poznajcie nasze krytyczne Jury podczas Transatlantyk Festival

Poznajcie nasze krytyczne Jury podczas Transatlantyk Festival

Od lewej: Mateusz Rosicki, Barbara Trojanowska, Łukasz Kiełpiński

Współpraca Transatlantyk Festival i Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja to już niemalże tradycja! Po raz trzeci laureaci konkursów krytycznofilmowych Festiwalu Kamera Akcja stworzyli wyjątkowe Jury Młodych Krytyków, które wnikliwie przyjrzy się debiutom reżyserskim zaprezentowanym w ramach sekcji „Nowe kino” podczas 9. edycji Transatlantyk Festival (12-19 lipca 2019 r.) oraz przyzna nagrodę dla najlepszego z nich. Poznajcie naszych jurorów!

 

Łukasz Kiełpiński — student Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których studiuje kulturoznawstwo oraz psychologię. Laureat konkursów krytycznofilmowych „Krytyk Pisze” (9. FKA), „Skrytykuj!” oraz „Młodzi o filmach FPFF”. Ukończył z wyróżnieniem V edycję warsztatów dziennikarstwa filmowego „Krytycy z 1. piętra”. Jest członkiem redakcji czasopisma studenckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego “16mm”. Aktualnie interesuje się stykiem filmu i psychoanalizy oraz kinem queer. Pierwszą recenzję napisał po seansie „Mamy” Xaviera Dolana, a potem już poszło.

 

Barbara Trojanowska (ur. 1998) – studiuje filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała m.in. w „Twórczości”, „Kontynentach”, na portalach ArtPapier i film.com.pl. W 2018 roku została wyróżniona w Konkursie „Krytyk pisze” na 9. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej „Kamera Akcja” za esej o „Monumencie” Jagody Szelc. 

 

Mateusz Rosicki (ur. 1995) – absolwent filozofii w ramach MISH (Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych) na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował także filmoznawstwo. Laureat organizowanego w ramach Festiwalu Kamera Akcja konkursu „Krytyk pisze”. Nagradzany również w konkursach krytycznoliterackich.