Zamknięcie festiwalu – film prosto z Sundance i wyjątkowi goście!

Zamknięcie festiwalu – film prosto z Sundance i wyjątkowi goście!

Film zamknięcia i spotkanie z Gabrielą Muskałą

Podczas tegorocznej edycji FKA każdy dzień będzie obfitował w filmowe atrakcje: seanse, spotkania z gośćmi, warsztaty, panele dyskusyjne… Nie inaczej będzie ostatniego dnia, kiedy to nastąpi pożegnanie z festiwalem – organizatorzy zadbali jednak o to, by zakończenie wydarzenia nie pozostawiło po sobie niedosytu! Podczas zamknięcia będzie można więc zobaczyć przepiękną historię „Hearts Beat Loud”, która miała swoją premierę na festiwalu w Sundance, gdzie zachwyciła zarówno krytyków, jak i publiczność. Seans poprzedzi wyjątkowe spotkanie z cyklu „Aktor a Krytyk”, które w tym roku uświetni obecność Łukasza Maciejewskiego oraz Gabrieli Muskały.

Frustracja czy inspiracja? Jakie relacje panują między krytykiem a twórcą?

Podobnie jak w zeszłym roku (kiedy to gościliśmy w ramach wspomnianego cyklu zjawiskową Agatę Kuleszę), punktem wyjścia do dyskusji z cyklu „Aktor a krytyk” będzie książka Łukasza Maciejewskiego – „Aktorki. Odkrycia”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 21 października o godzinie 16:45, a poprzedzi je projekcja teatroteki „Cicha noc”, której scenarzystką jest uzdolniona na wielu polach i uwielbiana przez widzów Gabriela Muskała. Rozmowa dotyczyć więc będzie nie tylko relacji pomiędzy aktorem a krytykiem, ale również tego momentu, w którym to aktor decyduje się pokazać swój talent od innej strony – a w przypadku Gabrieli Muskały, która współtworzyła również najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej („Fuga”) – od strony scenopisarskiej.

Spotkanie z Łukaszem Maciejewskim oraz Gabrielą Muskałą jest realizowane w ramach programu „Łódź akademicka, Łódź naukowa 2018”. Projekt dofinansowany jest z budżetu miasta Łodzi w ramach regrantingu przeprowadzonego przez Centrum Opus. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – obowiązują jednak zapisy, których można dokonać tutaj.

Serca biją głośno…

…a zwłaszcza podczas zakończenia Festiwalu Kamera Akcja. W tym roku filmem zamknięcia będzie „Hearts Beat Loud” w reżyserii Bretta Haley’ego. To piękna opowieść, w której Frank (Nick Offerman), samotny ojciec, niespełniony muzyk i właściciel sklepu płytowego stoi u progu wielkich życiowych zmian – jego córka, Sam (Kiersey Clemons), już za chwilę ma wyjechać na studia, a obecna sytuacja na rynku płytowym zmusza go do zamknięcia sklepu. W pogoni za nieco już zapomnianym muzycznym marzeniem oraz próbując pogodzić się ze zbliżającym się rozstaniem, Frank przekonuje córkę, by wspólnie założyli zespół. Sam podchodzi do całego pomysłu z rezerwą, wszystko ma się jednak zmienić, gdy ich pierwsze nagranie stanie się internetowym hitem.

Zamknięcie festiwalu odbędzie się w niedzielę, 21 października o godzinie 19.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *