„Żniwa” i Mariusz Włodarski na 9. FKA

„Żniwa” i Mariusz Włodarski na 9. FKA

Pokaz filmu „Żniwa” i producenckie Q&A

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja co roku gości twórców filmowych, którzy dzielą się z uczestnikami wydarzeń i widzami swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Staramy się, aby do rozmów czy dyskusji dobrać odpowiednią ilustrację filmową – dzięki takiemu połączeniu odbiorcy jeszcze lepiej mogą zrozumieć schematy rządzące procesem tworzenia i produkcji filmu.

Podczas 9 edycji FKA zaprosimy widzów na pokaz filmu „Żniwa”. Po projekcji nastąpi spotkanie z przedstawicielem współproducenta – Mariuszem Włodarskim, związanym z niezależną Lava Films. Jest to firma produkcyjna, która w swoim dorobku ma takie obrazy, jak: „Pot”, „Wielkie zimno”, „Intruz”, „21 x Nowy Jork” czy „Arizona w mojej głowie”. Właściciele stawiają na obrazy autorskie i z międzynarodowym potencjałem, poruszające aktualne problemy społeczne. Lava Films powstała w 2010 roku i od tamtej pory produkuje filmy, będące odpowiedzią na potrzeby estetyczne wielokulturowej publiczności. Spotkanie z Mariuszem Włodarskim przybierze formułę Q&A czyli dynamicznej interakcji z widzami.

Film „Żniwa”, współprodukowany przez Lava Films i poprzedzający spotkanie z Mariuszem Włodarskim, jest opowieścią o trudnym wyzwaniu dzieciństwa. Historia opowiada o wrażliwym chłopcu, który musi zaakceptować swojego nowego brata. Sytuacja jest tym trudniejsza, że niespodziewanie pojawiający się członek rodziny został przez matkę przyprowadzony z ulicy. Cała opowieść rozgrywa się w wyjątkowych okolicznościach – W Republice Południowej Afryki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *