Akcja: edukacja. Wes Anderson a sprawa łódzka

Akcja: edukacja. Wes Anderson a sprawa łódzka

„Isle of Dogs” z łódzkim akcentem

Animacja „Isle of Dogs” autorstwa Wesa Andersona była jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów 2018 roku. Kiedy w końcu pojawiła się w kinach, zarówno widzowie, jak i krytycy zachwycili się tą wzruszającą historią, w której główną rolę odgrywały… psy. Niewiele osób jednak wie, że najbardziej charakterystyczne elementy tego filmu, czyli lalki zwierząt powstały… w Łodzi.

Firmą, która była odpowiedzialna za stworzenie kukieł psów, było łódzkie studio WJTeam. To m.in. ich praca przełożyła się na ogromny sukces „Isle od Dogs” – zdobywcy Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu w Berlinie. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, uczestnicy będą mogli spotkać się z przedstawicielami firmy WJTeam, którzy opowiedzą o pracy nad lalkami psów, a także o tym, jak wyglądał proces twórczy oraz współpraca z jednym z najlepszych, współczesnych reżyserów.

Spotkanie będzie miało charakter otwarty, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Obowiązują natomiast zapisy, które ruszą już na początku września. Bądźcie więc czujni i dajcie się uwieść magii animacji, którą zachwyciły się miliony widzów na całym świecie.

Spotkanie z cyklu „Akcja: edukacja”

Spotkanie z przedstawicielami firmy WJTeam odbędzie się w ramach cyklu „Akcja:edukacja”. Jest to seria otwartych spotkań, warsztatów i analiz, przeprowadzanych w formie case study, związanych z szeroko pojęta branża filmową. Projekt daje szansę na uczestnictwo w spotkaniach z twórcami i specjalistami z tej dziedziny i na zdobycie praktycznej wiedzy. Goście cyklu to absolwenci łódzkich uczelni (Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Sztuk Pięknych czy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej), którzy swoją praca i osiągnięciami udowadniają, jak wielką rolę w budowaniu wizerunku Łodzi Filmowej odgrywa edukacja realizowana na wysokim poziomie.

 

Spotkanie jest realizowane w ramach programu „Łódź akademicka, Łódź naukowa 2018”. Projekt dofinansowany jest z budżetu miasta Łodzi w ramach regrantingu przeprowadzonego przez Centrum Opus.