100 dni do FKA. Przed Wami plakat 9. edycji!

100 dni do FKA. Przed Wami plakat 9. edycji!

Otwórz oczy na plakat FKA 2018!

Oprawa wizualna autorstwa Arkadiusza Jaworka doskonale obrazuje tegoroczne hasło FKA “Otwórz oczy”. Klucz swoim kształtem nawiązuje do numeru edycji, będąc zarazem symbolem wiedzy, a także dostępu do tajemnic. Usytuowanie oka w główce od klucza, jakby na piedestale, odwołuje do pracy krytyków filmowych, którzy uważnie obserwują, aby ocenić, przeanalizować czy zinterpretować. Wykorzystanie wielu tekstur ilustruje złożoność struktury branży i niejednoznaczności krytyki filmowej. Tradycyjny, żółty kolor festiwalu, nabrał świeżości i nowoczesności w połączeniu z modnym odcieniem millennial pink.

Macie inne pomysły interpretacyjne? Podzielcie się nimi i prześlijcie maila na adres biuro@kameraakcja.com.pl.

Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy karnetami na 9. FKA!

Zachęcamy także do komentowania poniżej!

 

 

W tym roku czterodniowa feta filmowa pod hasłem “Otwórz oczy”!

Otwórzcie oczy! Chcemy zachęcić Was do wspólnej wędrówki po świecie filmu. Wiecie, że nie boimy się kontrowersji i zawsze poruszamy najbardziej aktualne tematy, często wyprzedzając trendy. W tym roku będzie podobnie. Na co dzień kluczymy wśród wielu teorii, postprawd, natłoku newsów i stereotypów o branży filmowej. Na festiwalu chcemy przed Wami otworzyć drzwi do świata filmu i porozmawiać o nieznanych zagadnieniach, nowych nurtach i ukrytych znaczeniach. Od dziewięciu lat obserwujemy świat filmu, aby jego esencję zaprezentować Wam w ciągu czterech dni trwania FKA.

Wśród ponad pięćdziesięciu projekcji nie zabraknie premierowych tytułów, a podczas dyskusji poruszone zostaną tematy, które “otwierają oczy”. Na FKA każdy z Was może poczuć się częścią filmowej rodziny. Zachęcamy do wspólnych rozmów – z widzem z sąsiedniego krzesła, krytykiem filmowym, reżyserem czy aktorem. Zasiądźmy do krytycznofilmowego stołu i dyskutujmy do białego rana, bo wszyscy jesteśmy krytykami!

Rezerwujcie czas na 4 dni najlepszego kina i dyskusji od 18 do 21 października! W tym roku ponownie spotkamy się w Łódzkim Domu Kultury i Kinie Szkoły Filmowej przy Targowej.

Karnety w cenie 50 zł i 25 zł będzie można nabyć już od 20 lipca 2018 roku.

#jestemkrytykiem #kameraakcja #uwolnijumysl #otworzoczy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *